خانه / اختراعات و افتخارات / اختراعات ما / اختراع پنجاه و هفتم – دستگاه الکترونیکی قطع کننده ارتباط کلیه دستگاه ها با ریموت کنترل مربوطه

اختراع پنجاه و هفتم – دستگاه الکترونیکی قطع کننده ارتباط کلیه دستگاه ها با ریموت کنترل مربوطه

ek57

نام مخترعین: فرزین نجفی پور و فرزاد نجفی پور

شماره ثبت اختراع: ۶۹۳۳۶ تاریخ ثبت اختراع: ۲۵/۱۲/۱۳۸۹ مدت تحقیق: ۹۱ ماه – هزینه تحقیق:  ۸۹۷۰۰۰۰۰۰۰ ریال
انگیزه ساخت و روند آزمایشات:

سالهاست که به منظور سهولت کار با دستگاه های الکترونیکی و همچنین کاهش کلیدهای فشاری از ریموت کنترل استفاده میشود. ریموت کنترل ها دارای کد مشترک با دستگاه اصلی، که برای آن تعریف شده است دارد و معمولا ریموت کنترل های یک محصول خاص قادر به راه اندازی تمامی محصولات همسان و در گروه خود است برای مثال ریموت کنترل کولر سامسونگ مدل ۵۷۵ ، با تمام کولدهای سامسونگ مدل ۵۷۵ همخوانی داشتهو عمل می کند.

ولی این امر در دستگاه هایی با هدف نظامی و جاسوسی متفاوت است و گاهی هر دستگاه، یک مرکز کنترل و ریموت کنترل مجزا دارد.

پس از آنکه در صنعت نظامی و جاسوسی، استفاده از دستگاه های دارای ریموت کنترل همانند هواپیمای بدون سرنشین و سلاح سوردز، گسترش یافت، تلاش شد در مواقع اضطراری، راهکاری پیدا شود تا در زمان لازم، ارتباط مرکز کنترل با دستگاه مورد نظر قطع گردد لذا روند پژوهشی پیچیده آغاز و نهایتا این دستگاه ساخته شد.

در حال حاضر این دستگاه قادر است تا ارتباط کلیه دستگاه هایی که توسط مرکز فرماندهی و از راه دور کنترل میشود را قطع نموده و حتی در بسیاری از مواقع قادر است کد ارتباطی بین آنان را بدست آورده و کنترل دستگاه مورد نظر را بدست گیرد.

فرزینت نجفی پور: مدیرعامل شرکت دانش پژوهان طلیعه ایرانیان

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

نگاهی علمی تخصصی به اختراع درختان بدون خاک و ریشه (قسمت چهارم)

فصل چهارم : جمع بندی نتیجه و بحث: انجام این پژوهش توانست تا ویژگی‌های حاصل ...