خانه / آموزش / بازیچه ی دست جاهلان و سودجویان بی سواد نشوید

بازیچه ی دست جاهلان و سودجویان بی سواد نشوید

این روزها خبرهای آلودگی ها، ریزگردها، قطع برق، اختلال در روند زندگی به واسطه ی عوامل جوی و ……. در استان خوزستان افزایش یافته است و شبکه های بیگانه از جمله رادیو فردا، بی بی سی، صدای آمریکا، شبکه ی من و تو و رادیو اسراییل، ساعت ها وقت خودشان را برای ایجاد آشفتگی گذاشته اند.

البته شاگردان کلاس های بینش و رویا بر این امر واقفند و نیاز است تا توضیحی علمی و منطقی در این خصوص داده شود.

ریشه یابی این مشکلات در دو موضوع اصلی قابل پیگیریست:

۱- مهمترین عامل ریزگردها، از کشورهای همسایه خصوصا عراق و عربستان و امارات متحده عربی  میباشد و عامل اصلی آن نیز بی کفایتی حکام عربستان و درگیری سی ساله در عراق است .

خشکی بیش از حد در این کشورها خصوصا عراق و عربستان، این معضل را به کشور ما منتقل کرده است. ریزگردها از سوی عربستان و امارات متحده به سوی خلیج فارس حرکت کرده و از آنجا که اکثر جریان های هوا در خلیج فارس به سمت شمال خلیج فارس می باشد لذا این ریز گردها مسیر خلیج فارس را طی کرده و به محض برخورد با خشکی، دچار تلاطم شده و به سمت خوزستان تغییر مسیر می دهند.

هیچ راهکاری در جهان برای مقابله با این معضل وجود ندارد

برای مثال به عکس های زیر در کشور دبی توجه کنید:

 

به عکس های زیر در کشور کویت توجه کنید:

به عکس هوایی گرد و غبار که در منطقه وجود دارد توجه کنید:

 

به نقشه ی فشار هوا در منطقه توجه کنید:

فقط کافیست یک لحظه آگاه باشیم و کمی علم مربوطه را کسب کرده باشیم

در اصل نبود مدیریت در کشورهای همسایه ما را درگیر این معضل کرده است.

ورود این ریز گردها در شبکه های تولید برق، مشکل ساز بوده و علم فعلی پاسخگوی این مشکل نیست.

درضمن بهتر است تا همگان از معضلی که نهایتا با مالچ پاشی برای خاک بوجود می آید آشنا شوند.

شورش، تظاهرات و تشنج، چه کمکی به حل این معضل می کند؟

چرا وجود این معضل که در کشورهای همسایه تقریبا ۷۰  برابر است، انعکاس کمتری دارد؟

آیا بحث سودجویی سیاست مداران کور جهان نیست؟

 

۲- بارش های سیل آسای باران و طوفان های منطقه ای

شرایط جوی کره زمین نسبت به بیست سال پیش تغییر چشم گیری کرده است و بارش در بسیاری از مناطق بصورت سیل آسا و طوفانیست.

آمریکا که دایه مهربان تر از مادر برای سیل های جاری ایران شده است خود بیشتر از همه درگیر طوفان و گردباد و سونامیست. آمریکا که مدعیست با پیش بینی می توان از این مشکلات جلوگیری نماید و پیشرفته ترین ماهواره های هواشناسی را در مدار کره زمین دارد، آیا با پیش بینی طوفان نیواورلئان توانست کمکی به آمریکا بکند؟ هزاران کشته و میلیاردها دلار خسارت در نیواورلئان ناشی از چست؟

به عکس های زیر در آمریکا توجه کنید:

آیا آنجا هم تظاهرات و تشنج مردمی برای این مشکلات وجود دارد؟

چرا فقط در ایران این تجمعات دیده میشود؟

آیا نقش بی بی سی، رادیو آمریکا، شبکه من و تو، رادیو فردا و رادیو اسراییل غیر از سود جویی و ایجاد شورش در ایران است؟

چه کسانی بازیچه ی این توطئه ها قرار می گیرند؟

آیا انسان های راحت طلب و بی سواد نیستند؟

به گزارش های زیر توجه کنید:

به گزارش مشرق، رویترز نوشت: قطع برق بخش هایی از پایتخت آمریکا را در خاموشی فرو برد. این واقعه که گفته می شود علت آن خرابی در نیروگاه برق ایالت «مریلند» گزارش شده است موجب تخلیه چند موزه اصلی شهر و به ویژه خاموشی در چند ساختمان دولتی مهم و قسمت هایی از کاخ سفید شد.

 

۱۸ مهر ۱۳۹۵:   شرکت‌های برق آمریکا اعلام کردند که در پی طوفان سهمگین “متئو” در بخش‌های وسیعی از این کشور، بیش از ۱.۸ میلیون خانه مسکونی و مرکز تجاری با قطع برق روبرو شده‌اند.

 

قطع برق در آمریکا بر اثر بارش برف و بارانبارش برف و باران موجب قطع برق درآمریکا شد. به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.com)، طوفان پشت طوفان مردم آمریکا را کلافه کرده است. هفته گذشته بود که طوفان سندی برق نیو یورک را قطع کرد، دهها نفررا کشت و میلیاردها دلار خسارت برجا گذاشت .

 

خاموشی ۲۰۰۳ (انگلیسی: Northeast blackout of 2003) یک قطع برق سراسری در ایالت‌های غرب میانه آمریکا و شمال شرقی آمریکا و همچنین انتاریو کانادا بود که در ساعت ‘۱۶:۱۰ (به وقت منطقه زمانی شرقی) روز پنج شنبه ۱۳ اوت ۲۰۰۳ به وقوع پیوست. برق برخی مناطق تا ساعت ۱۱ شب وصل شد ولی برخی دیگر دو روز برق نداشتند. در مناطق دورتر این خاموشی حتی تا یک هفته طول کشید.در آن زمان، این بزرگترین خاموشی پس از خاموشی ۱۹۹۹ برزیل بود.

 

۰۴ فروردین ۱۳۹۲ : بارش شدید برف در روزهای جمعه و شنبه باعث شده برق هزاران خانه در سراسر بریتانیا قطع و بسیاری از راه‌های مناطق مختلف آن مسدود شوند.

شب گذشته ۱۸ هزار خانه در ایرلند شمالی، ۱۰ هزار خانه در اسکاتلند و ۲ هزار خانه در ولز شب خود را بدون برق گذراندند.

 

۲۷/۳/۲۰۱۵ : قطع برق در برخی از مناطق کشور هلند موجب اخلال در حرکت وسایل حمل و نقل جمعی شده است. تعداد زیادی از پروازهای فرودگاه اسخیپول آمستردام لغو شدند و برق بیش از یک میلیون شهروند قطع شده است.

 

جمعه ۷ شهریور ۱۳۸۲)  بی بی سی خبر داد که قطع ناگهانی برق، در لندن امروز پنجشنبه بخش عمده ای از پایتخت انگلستان را در خاموشی فرو برد و زندگی در این شهر را مختل کرد.

 

۲۵ دی ۱۳۹۵ : به گزارش برق نیوز، شبکه توزیع برق «آندی Enedis» که مسئول مدیریت ۹۵ درصد شبکه توزیع برق فرانسه است با اشاره به طوفانی که در روزهای اخیر فرانسه را درنوردید، اعلام کرد: در اوج طوفان، برق بیش از ۳۳۰ هزار خانوار فرانسوی قطع شد.

 

۲۲ مهر ۱۳۹۵ : به دلیل قطع برق در شهر توکیو پایتخت ژاپن، هزاران خانوار و ادارات دولتی در تاریکی فرو رفتند و سامانه های حمل و نقل ریلی برخی از نقاط پایتخت نیز از کار افتاد. شرکت برق الکتریک توکیو پس از بروز این حادثه در بیانیه ای اعلام کرد که در شهر «نیزا» از ایستگاه های برق رسانی دود بلندی به هوا برخاسته است و بررسی ها برای اینکه ارتباط خاموشی با این حادثه را مشخص کند، آغاز شده است.

 

چرا این خبرها برای ما تازگی دارد؟ آیا دلیلش راحت طلبی نیست؟

یکی از اثرات طوفان و بارش برف و باران، قطع برق است و کشورهای پیشرفته نیز نمی توانند چاره ای برای این مشکل بیابند.

آیا بهتر نیست ظرفیت خود را بالا ببریم و بدون آنکه در به سازی این مسائل مشارکت ننموده ایم، دست به ایجاد تنش نزنیم؟

آیا واقعا معترضین، دارای کمترین درک در خصوص وضعیت منطقه هستند؟

بیدار باشید و بازیچه ی دست اجانب و نااهلان نشوید.

فرزین نجفی پور مسئول سایت ماکزیمم تکنیک

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

حفاظت شده: انرژی صفر، عامل تولید ماده و ضد ماده

هیچ چکیده‌ای موجود نیست زیرا‌این یک نوشته حفاظت شده است.