خانه / آموزش / جملات انگلیسی در مقالات isi را صحیح بنویسیم

جملات انگلیسی در مقالات isi را صحیح بنویسیم

در هنگام نوشتن مقالات ISI به زبان انگلیسی، گاه پیش می‌آید که چگونگی بکارگیری یک واژه یا عبارت یا جمله در زبان انگلیسی را نمی‌دانیم.

دانشجویانی که مقالات خود را به زبان انگلیسی می‌نویسند معمولاً بیشتر با این مشکل درگیر خواهند بود. یکی از روش‌های اطلاع از نحوه بکارگیری صحیح عبارات انگلیسی، جستجو کردن عبارت مربوطه در موتور جستجوی گوگل است که می‌تواند روش خوبی برای نگارش صحیح متون و مقالات عمومی باشد.

الگوی اسپرینگر
SpringerExemplar (یا الگوی اسپرینگر)، همانطور که از نام آن پیداست، با استفاده از محتوای بیش از ۵ میلیون مقاله علمی و دانشگاهی، به شما الگو و سرمشقی برای نحوه بکارگیری عبارات یا جملات عمومی یا تخصصی که مد نظر شماست و می‌خواهید در مقاله خود استفاده کنید می‌دهد.

روش کار به این صورت است که پس از مراجعه به این سایت، بخشی از عبارت یا جمله یا کلمه‌ای که نحوه استفاده و بکارگیری آن را نمی‌دانید در جعبه متنی مربوطه تایپ می‌کنید. سپس می‌توانید موضوع کلی متن یا مجله‌ای که می‌خواهید در متن آن جستجو کنید را نیز به دلخواه مشخص نمایید (البته این قسمت اختیاری است).

با کلیک بر روی دکمه جستجو، فهرستی از جملات یا پاراگراف‌هایی که کلمه، عبارت یا جمله مورد جستجوی شما را بکار گرفته باشند برای شما نمایش داده می‌شود. از آنجا که این مقالات، معمولاً به خوبی مورد داوری قرار گرفته و از نظر زبان انگلیسی نیز در سطح بالایی قرار دارند، نتایج جستجو به احتمال زیاد بهترین نحوه‌ی بکارگیری عبارت مورد نظر شما را در خود دارد.

دو نرم‌افزار WhiteSmoke و StyleWriter < ، برای بررسی متن مقاله خود از نظر گرامری و نحوه نگارش است که می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

فرزین نجفی پور: مدیرعامل شرکت دانش پژوهان طلیعه ایرانیان

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

چگونه پوست صورت خود را زیبا کنیم؟

اسیدهای میوه کارکردهای بسیاری برای پوست دارند. آنها می توانند همه کاربرای زیبایی پوست انجام دهند؛ ...