خانه / زمینه ساز ظهور / معجزات محاسباتی قرآن

معجزات محاسباتی قرآن

در این بخش، برخی از قسمت های علمی قرآن بیان میشود که دلالت بر وجود معجزه در تک تک آیالت قرآن و همچنین، کلیات قرآن دارد.

با دقت بخوانید

 مرز میان دو دریا

مدتی است که کارشناسان و اقیانوس شناسان کشف کرده اند که وقتی دو دریا به هم می رسند با یک دیگر ترکیب نمی شوند آب دو دریای همسایه (احتمالا) به دلیل وجود نیروی کشش سطحی ترکیب نمی شوند.

آب دریاهای مختلف غلظت های متفاوتی با هم دارند.و کشش سطحی ایجاد می کنند گویی که دیواره نازکی بین آن دو برپا شده است.

در اقیانوس اطلس جریان آب شیرینی وجود دارد که آن را “گلف استیریم” می نامند، این جریان عظیم از سواحل آمریکای مرکزی حرکت می کند ، از اروپا گذر می کند و به سواحل اروپای شمالی می رسد.عرض این جریان حدود ۱۵۰ کیلومتر و عمقش حدود ۸۰۰ متر و سرعتش ۱۶۰ کیلومتر می باشد و حرارت آن با آبهای اطرافش عمدتا ۱۰ تا ۱۵ درجه تفاوت دارد و در آنجا هزاران کیلومتر آب وجود دارد که با آبهای اطراف خود مخلوط نمی شوند.

این خصوصیت در بسیاری از دریاها مثل خلیج عقبه در مصر(در این مورد به دلیل تفاوت شیمیایی دو دریا) و بسیاری از رودخانه ها از جمله رودخانه های کشور خودمان نیز وجود دارد.

این پدیده اثبات شده در دریاری مدیترانه و اقیانوس اطلس که در تنگه جبل الطارق به هم می رسد هم دیده می شود اما به دلایلی مانند دما ، میزان شوری و شیرینی از هم جدا می شوند.

در شهر توریستی اسکاگن در دانمارک در جایی که دریای بالتیک و شمالی به هم می پیوندند این پدیده دیده می شود.

در سوره الرحمن آیات ۱۹-۲۰-۲۱-۲۲ به این موضوع اشاره شده است:

مَرَجَ الْبَحْرَیْنِ یَلْتَقِیانِ (۱۹) بَیْنَهُما بَرْزَخٌ لا یَبْغِیانِ (۲۰)  فَبِأَیِّ آلاءِ رَبِّکُما تُکَذِّبانِ (۲۱) یَخْرُجُ مِنْهُمَا اللُّؤْلُؤُ وَ الْمَرْجانُ (۲۲) 

۱۹٫ دو دریا را به گونه ای روان کرد که با هم برخورد کنند.۲۰٫ اما میان آن دو حد فاصلی است که به هم تجاوز نمی کنند.۲۱٫ پس کدامین نعمتهاى پروردگارتان را انکار مى‏کنید؟۲۲٫ از آن دو، مروارید و مرجان خارج مى‏شود.

بیشترین دلیلی که باعث وقوع چنین پدیده ای می شود غلطت شوری و شیرینی دریاهاست که باعث جلوگیری از ترکیب آنها می شود در آیات دیگری از قرآن نیز بطور دقیق به این موضوع اشاره شده است:

سوره مبارکه فرقان آیه ۵۳:

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»

 و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

سوره مبارکه فاطر آیه ۱۲:

ومَا یَسْتَوِی الْبَحْرَانِ هَذَا عَذْبٌ فُرَاتٌ سَائِغٌ شَرَابُهُ وَهَذَا مِلْحٌ أُجَاجٌ وَمِن کُلٍّ تَأْکُلُونَ لَحْمًا طَرِیًّا وَتَسْتَخْرِجُونَ حِلْیَهً تَلْبَسُونَهَا وَتَرَى الْفُلْکَ فِیهِ مَوَاخِرَ لِتَبْتَغُوا مِن فَضْلِهِ وَلَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ

 این دو دریا یکسان نیستند: یکی آبش شیرین و گواراست و یکی شور و تلخ، از هر دو گوشت تازه می خورید، و از آنها چیزهایی برای آرایش تن خویش بیرون می کشید و می بینی که کشتی ها برای یافتن روزی و غنیمت، آب را می شکافند و پیش می روند، باشد که سپاسگزار باشید.

100

سوره مبارکه “نمل” آیه ۶۱:

اَمَّنْ جَعَلَ الْاَرْضَ قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلالَهَا اَنْهَارًا وَ جَعَلَ لَهَا رَوَاسِیَ وَ جَعَلَ بَینَ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا ءَاِلهٌ مَعَ اللهِ بَلْ اَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُونَ ﴿۶۱﴾

[آیا شریکانى که مى‏پندارندبهتر است‏] یا آن کس که زمین را قرارگاهى ساخت و در آن رودها پدید آورد و براى آن، کوه‏ها را [مانند لنگر] قرار داد، و میان دو دریا برزخى گذاشت؟ آیا معبودى با خداست؟ [نه،] بلکه بیشترشان نمى ‏دانند.

—————————————-

انفجار بزرگ و انبساط جهان

انفجار بزرگ یک نظریه علمی است که بر پایه ی آن جهان از انفجار یک توده ی فوق العاده متراکم و با حجم ناچیز آغاز شده است و  این لحظه ، لحظه ی آغازین هستی است که کل هستی (شامل زمان و هر سه بعد) از آن هنگام، بر طبق این نظریه، شروع شده‌است. بر طبق این نظریه، جهان فعلی ما از ذره بسیار کوچک تر از کوچک‌ ترین ذرات بنیادی بوجود آمد و به این حالت تکینگی گویند. در واقع بر طبق این نظریه، از این تکینگی جهان منفجر شد و از این ذره همهٔ ذرات بنیادی به وجود آمدند و شروع کردند از مرکز آن دور شدن، که میلیاردها کهکشان و از جمله همین کهکشان راه شیری خودمان به وجود آمدند. این انفجار باعث انبساط جهان به صورت بادکنکی می‌شود.

سوره ۲۱ (انبیاء) آیه ی ۳۰:

*أَوَلَمْ یَرَ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنَّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ کَانَتَا رَتْقًا فَفَتَقْنَاهُمَا وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء کُلَّ شَیْءٍ حَیٍّ أَفَلَا یُؤْمِنُونَ*                                                                                                            آیا کسانى که کفر ورزیدند ندیدند که آسمانها و زمین بسته بودند و ما آنها را از هم شکافتیم و از آب هر چیز زنده‏اى را آفریدیم؟ آیا ایمان نمى‏آوند؟

هنگامی که ما گفته ی این آیه را با نظریه ی انبساط جهان مقایسه می کنیم پی می بریم که این دو کاملاً با یکدیگر تطبیق دارند.

 بیش از ۱۳ میلیارد سال پیش همهٔ انرژی های دنیا، یعنی همه ی آن چیزی که هم اکنون وجود دارد به صورت اصلی ترین ماده تشکیل دهندهٔ انرژی در یک نقطه وجود داشت. این نقطه با انفجاری بزرگ گسست و انرژی خود را به هر سو پخش کرد. پس از انفجار بزرگ همهٔ انرژی های جهان که در یک نقطه جمع شده بود به هر سو پخش و گسترده شد که اکنون نیز ادامه دارد. به زبان ساده جهان از زمان بیگ بنگ تا اکنون در حال انبساط (باز شدن) است.

 سوره ی ۵۱ (الذاریات): آیه ی ۴۷:

*وَالسَّمَاء بَنَیْنَاهَا بِأَیْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ*

و ما آسمان ها را با قدرت خود بنا کردیم و همواره آن را وسعت می بخشیم.

انبساط جهان یکی از بزرگترین مدارکی است که جهان از هیچ آفریده شده است.

 

 تداوم انبساط کیهان:

جنبش انبساطی یا به عبارت دیگر از همدیگر دور شدن کهکشان ها به هر حال رو به کند شدن است. زیرا جزایر جهانی متعدد در واقع به سمت یکدیگر جذب می‌شوند و در نتیجه حرکت انبساطی آن ها کند تر می‌شود.

در نهایت همه ی حرکت ها متوقف می شوند. در آن زمان کهکشان ها با شتابی زیاد حرکت به سوی یکدیگر را آغاز خواهند کرد تا در پایان به شکل یک گوی آتشین بزرگ یکپارچه شوند. در این صورت جهان در حال انبساط است ، فاصله بین اجسام در حال کاهش است. بنابراین فاصله بین زمین و ماه کاهش می یابد، ماه به زمین وصل می شود. زمین و سایر سیارات در خورشید سقوط می کنند. فشار گرانش افزایش می یابد. خورشید وستاره ی آلفا قنطورس (نزدیکترین ستاره به خورسید) یکدیگر را جذب می کنند. فاصله‌ها به سرعت کاهش می یابد. حجم جهان کاهش می یابد و شدت گرانش و فشار آن افزایش می یابد و در نهایت جهان در هم فرو میریزد.

 سوره ی ۲۱ (الانبیا): آیه ی ۱۰۴:

*یَوْمَ نَطْوِی السَّمَاء کَطَیِّ السِّجِلِّ لِلْکُتُبِ کَمَا بَدَأْنَا أَوَّلَ خَلْقٍ نُّعِیدُهُ وَعْدًا عَلَیْنَا إِنَّا کُنَّا فَاعِلِینَ*

در آن روز که آسمان را چون طوماری در هم می پیچیم هماگونه که آفرینش را آغاز کردیم آنرا باز می گردانیم. این وعده ای است که بر ماست و قطعا آنرا انجام می دهیم .

 

 نسبت عمر دنیا به عمر زمین :

سوره ی ۵۰ (ق): آیه ی ۳۸:

*وَلَقَدْ خَلَقْنَا السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَیْنَهُمَا فِی سِتَّهِ أَیَّامٍ وَمَا مَسَّنَا مِن لُّغُوبٍ*

ما آسمان ها و زمین و آنچه در میان آنهاست در شش روز آفریدیم و هیچ گونه رنج و سختی ای به ما نرسید.

سوره ی ۴۱ (فصلت): آیه ی ۹:

*قُلْ أَئِنَّکُمْ لَتَکْفُرُونَ بِالَّذِی خَلَقَ الْأَرْضَ فِی یَوْمَیْنِ وَتَجْعَلُونَ لَهُ أَندَادًا ذَلِکَ رَبُّ الْعَالَمِینَ*

بگو: آیا شما به آن کس که زمین را در دو روز آفرید کافر هستید و برای او همانندهایی قرار می دهید؟ او پروردگار جهانیان است!

 امروزه دانشمندان با توجه به شواهد موجود عمر زمین را ۴٫۵ میلیارد سال پیش بینی می کنند. این در حالی است که عمر دنیا ۱۳٫۵ میلیارد سال برآورد شده است 

در قرآن آمده که زمین در دو روز و دنیا در شش روز خلق شد. (عمر دنیا ۳ برابر عمر زمین است).

اگر این موضوع را با شواهد عینی امروز مقایسه کنیم هیچ کمبودی دیده نمی شود!

عمر دنیا (۱۳٫۵ میلیارد سال) را بر عمر زمین (۴٫۵ میلیارد سال) تقسیم کنید. جواب ۳ بدست می آید.

 

   سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی: 

سوره ی ۸۶ (طارق): آیات ۱ تا ۳:

*وَالسَّمَاء وَالطَّارِقِ  وَمَا أَدْرَاکَ مَا الطَّارِقُ  النَّجْمُ الثَّاقِبُ*

سوگند به آسمان و کوبنده ی شب! و تو نمی دانی کوبنده ی شب چیست. همان ستاره ی ثاقب است!

 در عربی “ثقب” به معنای چاله و “ثاقب” به معنای چیزی است که چاله را ایجاد می کند.   نسبیت عام پیش بینی می کند که سیاه چاله ها از ستاره های نوترونی بوجود می آیند. ستاره های نوترونی اکثرا قابل رویت نیستند و تنها با امواج رادیویی (پالس ها) رصد می شوند.           امواج دریافتی از این ستاره ها طوری به نظر می رسد که کسی به جایی می کوبد! (ستاره ی کوبنده).                                                                                                       

 

 قرارگاه خورشید :

سوره ی ۳۶ (یس) آیه ی ۳۸ :

*وَالشَّمْسُ تَجْرِی لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ*

و خورشید پیوسته در استقرارگاهش در حرکت است؛ این تقدیر خداوند قادر و داناست.

کلمه ی مستقر به معنی جای ثابت و مشخصی است که شیء در آن قرار دارد و می تواند حرکت کند.                                                                                           

محل استقرار آن مرکز منظومه ی شمسی است که جای ثابت و مشخص آن است و منظومه خورشیدی ما که در یکی از بازوهای کهکشان راه شیری قرار دارد به گرد هسته مرکزی راه شیری می چرخد.

(بنا بر علم نجوم زمین مرکز جهان بود و خورشید و سیارات به دور آن می چرخیدند. این تئوری تا سال ۱۵۴۳به قوت خود باقی بود ولی قرآن خورشید را در استقرارگاه خود (که مرکز منظومه ی شمسی باشد) در حرکت بیان کرده است).

—————————————————

دیگر معجزات علمی قرآن

برخی از پدیده هایی که قرآن در موردشان سخن گفته است:

پیدایش جهان(فصلت/۱۱)- انبساط و گسترش عالم(ذاریات/۴۷) – مسطح نبودن زمین(رحمن/۱۷) – کوهها عامل استحکام پوسته ی زمین(نبأ/۷) – نیروی جازبه سیارات و ستارگان(رعد/۲) – نظریه ی ذوجیت(یس/۳۶) – تأثیر روانی رنگ سبز(رحمن/۷۶) و … .

نساء/۵۶ : به زودی کسانی را که به آیات ما کفر ورزیده‌اند، در آتشی سوزان درآوریم که هر گاه پوست هایشان بسوزد و بریان گردد، پوست های دیگری را برجایش نهیم تا عذاب را بچشند، آری خداوند توانا و حکیم است؛

بگو اگر انس و جن گرد آیند تا نظیر این قرآن را بیاورند مانند آن را نخواهند آورد هر چند برخى از آنها پشتیبان برخى  باشند.

———————————————–

۱۹ ویژگی مهمی دارد که هیچ عدد دیگری آن ویژگی ها را ندارد:

همانطور که میبینید ۱۹ از ترکیب اولین عدد و آخرین عدد ساخته شده است؛

 إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ : همانا ابتدا از سوی خدا آمده ایم و در انتها به سوی او باز می گردیم.

همچنین در آیه ی ۳ سوره ی ۵۷ (۳ ×۱۹) آمده است :

هُوَ الْأَوَّلُ وَالْآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَ بِکُلِّ شَیْءٍ عَلِیمٌ.                                       همانطور که نمایان است در اینجا نیز خداوند خود را اول و آخر هر چیز معرفی میکند که    همه ی امور به اراده ی اوست. نکته ی جالب تر این است که اگر شماره ی این آیه را در ۱۹ ضرب کنیم شماره ی سوره ی آن به دست می آید.

همچنین در آیه ی ۳۰ و ۳۱ سوره ی مدثر(۷۴) می توانیم دلایل وجود معجزه ی ۱۹ را بیابیم:

———————————————————————–

حروف مقطعه و ارتباط شگفت انگیز آن با قرآن

حروف مقطعه حروفی هستند که در اوایل ۲۹ سوره قرآن آمده است و تعداد آن حروف ۱۴ است وعبارتند از :                                                                                               ( ا – ل – م – ص – ر – ک – ح – ی – ع – ط – س – ه – ق – ن )

اما نکته ای که جالب است این است که دقیقا تعداد ۱۱۴ آیه در کل قرآن یافت میشود که کل ۱۴ حرف مقطعه در آنان موجود است!!.همچنین میدانیم که ۱۱۴=۱۹*۶ است.

لیست آن ۱۱۴ آیه به شرح زیر است:
=================================
[۲:۱۹][۲:۶۱][۲:۱۴۰][۲:۱۸۷][۲:۲۱۳][۲:۲۱۷][۲:۲۲۰][۲:۲۲۸][۲:۲۳۷][۲:۲۶۰][۲:۲۷۵][۲:۲۸۲]           [۲:۲۸۵][۲:۲۸۶][۳:۹۳][۳:۱۲۰][۳:۱۵۴][۴:۴][۴:۳۴][۴:۴۳][۴:۴۶][۴:۴۷][۴:۶۹][۴:۹۰][۴:۹۲][۴:۱۰۲]     [۴:۱۲۹][۵:۲][۵:۳][۵:۵][۵:۶][۵:۱۳][۵:۳۳][۵:۵۳][۵:۷۵][۵:۸۹][۵:۹۵][۵:۹۶][۵:۱۱۰][۶:۷۱][۶:۱۱۹]     [۶:۱۳۹][۶:۱۵۱][۶:۱۵۲][۷:۱۳۱][۷:۱۶۰][۷:۱۶۸][۸:۱][۹:۲۹][۹:۳۴][۹:۴۲][۹:۷۱][۹:۱۲۱][۱۰:۴]         [۱۰:۲۴][۱۰:۲۷][۱۰:۹۳][۱۱:۸۱][۱۱:۸۸][۱۲:۹][۱۲:۳۶][۱۲:۵۱][۱۲:۸۰][۱۲:۱۰۱][۱۳:۴][۱۳:۳۱]         [۱۳:۴۱][۱۴:۲۲][۱۶:۷۶][۱۷:۳۳][۱۸:۱۸][۱۸:۲۸][۱۸:۴۵][۱۸:۶۳][۲۰:۷۱][۲۰:۱۳۰][۲۰:۱۳۲][۲۰:۱۳۵] [۲۲:۱۱][۲۲:۱۹][۲۲:۵۴][۲۳:۲۷][۲۴:۳۱][۲۴:۴۱][۲۴:۵۶][۲۴:۵۸][۲۴:۶۱][۲۶:۴۹][۲۷:۵۹][۲۸:۱۰]       [۲۸:۱۹][۲۸:۲۳][۲۸:۳۸][۲۸:۸۲][۳۰:۴۸][۳۳:۷۱][۳۵:۱۱][۳۸:۲۲][۳۸:۲۴][۳۹:۶] [۴۰:۶۴][۴۰:۷۸]       [۴۲:۵۲][۴۶:۳۰][۴۷:۱۵][۴۷:۳۲][۴۸:۲۹][۴۹:۷][۵۷:۲۵][۵۸:۴][۶۱:۱۴][۶۵:۱][۷۲:۲۸][۷۳:۲۰]
========================

شما میتوانید با رجوع به قرآن ، آن را بررسی کنید. به طور مثال آیه ۲:۱۹ شامل کلیه حروف مقطعه است .
[۲:۱۹] أو کصیب من السماء فیه ظلمت ورعد وبرق یجعلون أصبعهم فی ءاذانهم من الصوعق حذر الموت والله محیط بالکفرین

همانطور که میدانیم کل قرآن از ۱۱۴ سوره تشکیل شده است که ۱۱۲ بسم الله آن شماره گذاری نشده است و دو بسم الله آن شماره گذاری شده است (بسم الله سوره ۱ و بسم الله درسوره نمل، آیه ۲۷:۳۰).پس در کل ۱۱۴ سوره، ۱۱۲ بسم الله وجود دارد که شماره برای آن تعیین نشده است. همانطور که میدانیم در کل قرآن ۱۱۴ آیه وجود دارد که کل حروف مقطعه در آن موجود است. جالب است که بدانیم در این ۱۱۴ آیه در تعداد ۱۱۲ آیه آن کل حروف بسم الله هم موجود است. و این خود نظم ریاضی عجیبی را بیان میدارد. که این ۱۱۴ آیه خود شکل منظمی از کل قرآن را رسم میکند.
آن دو آیه از ۱۱۴ آیه که شامل کلیه حروف بسم الله نیست آیات ۲:۲۲۰ و ۲۴:۵۶ است.

 


ویژگی های حرف ن در ارتباط با سوره القلم

حرف مقطعه “ن” در سوره ۶۸ باید به صورت “نون” نوشته شود و در اصل در نسخه اصلی قرآن هم اینجوری نوشته شده بود.                                        

شاید بعضی از شما بگوید مگر خداوند در قرآن نفرموده ” انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون: ما قرآن را نازل کردیم؛ و ما بطور قطع نگهدار آنیمپس چطور می شود برخی از حروف و کلمات آن تغییر کند؟  باید با دید بازتری به این موضوع نگاه کرد. در حقیقت خداوند خواسته که به ما بفهماند که قرآن غیر قابل دستکاری و تغییر است و حتی اگر یک حرف از آن کم یا به آن اضافه گردد با سیستم ریاضی خارق العاده ی آن نمایان می شود. و اگر اینطور نبود نمی توانستیم صحّت این مسأله را به خوبی درک کنیم.

نسخه اصلی قرآن که در دست ماست و به روایت حفص بن عاصم است نسخه اصلی قرآن است که از روی نسخه نوشته شده پیامبر تهیه شده است. البته نسخه اصلی که توسط خود پیامبر نوشته شد در سال ۶۸۴ میلادی توسط خلیفه مروان بن حکم نابود شد. در نسخه خود پیامبر حرف مقطعه در آیه ۶۸:۱ به صورت “نون” نوشته شده بود که جمع آورندگان قرآن فکر کردند که منظور همان حرف “ن” است و به همین دلیل آن را به “ن” تغییر دادند. اما در قرن ۱۹ با معجزه ۱۹ آن انحرافات پیدا شد و دوباره قرآن مثل نسخه اولیه شد. در اصل آیه ۶۸:۱ باید به صورت زیر نوشته میشد :   [۶۸:۱] نون والقلم وما یسطرون

اما کاتبین قرآن (که در آن زمان نمیدانستند که رسم الخط قرآن هم معجزه است) فکر کردند که حرف مقطعه نون هم مثل حروف مقطعه دیگر یک حرف است و فکر کردند پیامبر در این مورد سهواً اشتباه کرده است به همین خاطر آن را از صورت “نون” به حالت تک حرفی “ن” تبدیل کردند. 

۱-  جالب است بدانیم که تعداد این حرف در کل سوره ۶۸ به تعداد ۱۳۳ است.همانطور که میدانیم ۱۳۳ خود مضربی از ۱۹ است:    ۱۳۳= ۷ * ۱۹
با کمال تعجب دقیقا به تعداد ۱۳۳ آیه در کل قرآن وجود دارد که با عبارت “نون” ختم میابند. مثل آیات زیر:
[۲:۴] والذین یؤمنون بما أنزل إلیک وما أنزل من قبلک وبالءاخره هم یوقنون
[۸۱:۲۲] وما صاحبکم بمجنون
[۶۸:۳] وان لک لاجرا غیر مم
نون

لیست آن ۱۳۳ آیه در زیر ذکر شده است:
========================
[۲:۴][۲:۶][۲:۳۸][۲:۶۲][۲:۷۷][۲:۷۸][۲:۸۸][۲:۱۰۰][۲:۱۱۲][۲:۱۱۸][۲:۱۵۹][۲:۲۶۲][۲:۲۷۴][۲:۲۷۷]   [۳:۱۲۲][۳:۱۶۰][۳:۱۷۰][۵:۱۱][۵:۵۰][۵:۶۹][۵:۸۸][۶:۱۲][۶:۲۰][۶:۴۸][۶:۹۹][۶:۱۰۹][۶:۱۲۵][۶:۱۵۴] [۷:۲۷][۷:۳۵][۷:۴۹][۷:۵۲][۷:۷۵][۷:۱۵۶][۷:۱۸۵][۷:۱۸۸][۷:۲۰۳][۸:۵۵][۹:۵۱][۱۰:۳۳][۱۰:۶۲]          [۱۰:۹۶][۱۰:۱۰۱][۱۱:۱۷][۱۲:۴۸][۱۲:۱۱۱][۱۳:۱][۱۳:۲][۱۴:۱۱][۱۵:۶][۱۵:۲۶][۱۵:۲۸][۱۵:۳۳]         [۱۶:۱۹][۱۶:۶۴][۱۶:۷۹][۱۶:۱۲۸][۱۹:۳۹][۲۱:۶][۲۱:۳۰][۲۳:۱][۲۳:۴۴][۲۳:۵۸][۲۶:۲۷][۲۶:۸۸][۲۷:۳][۲۷:۲۵] [۲۷:۴۷][۲۷:۷۴][۲۷:۸۲][۲۷:۸۶][۲۷:۸۹][۲۸:۳][۲۸:۵۲][۲۸:۶۹][۲۹:۲][۲۹:۲۴][۲۹:۵۱]          [۳۰:۴][۳۰:۳۷][۳۰:۶۰][۳۱:۴][۳۲:۱۲][۳۲:۲۴][۳۴:۳۷][۳۴:۴۱][۳۶:۷][۳۶:۱۰][۳۶:۷۶][۳۷:۳۶][۳۷:۴۹]  [۳۷:۵۳][۳۷:۱۴۹][۳۹:۵۲][۳۹:۶۱][۴۰:۵۹][۴۱:۸][۴۳:۶۸][۴۳:۸۸][۴۴:۱۲][۴۴:۱۴][۴۵:۴][۴۵:۶][۴۵:۲۰][۴۵:۲۴] [۴۶:۱۳][۵۱:۱۳][۵۱:۳۹][۵۱:۵۲][۵۲:۲۴][۵۲:۲۹][۵۲:۳۰][۵۲:۳۳][۵۲:۳۶][۵۲:۳۹][۵۶:۲۳]      [۵۶:۵۸][۵۶:۷۸][۵۶:۸۱][۵۸:۱۰][۶۰:۱۱][۶۴:۱۳][۶۸:۲][۶۸:۳][۶۸:۹][۶۸:۱۸][۶۸:۵۱][۶۹:۴۱][۷۷:۵۰]  [۸۱:۲۲][۸۴:۲۰][۸۴:۲۵][۹۵:۶] ========================

 ۲- دقیقا به تعداد ۱۳۳ آیه وجود دارد که در آن حداقل دو تا حرف “ن” پشت سر هم در یک کلمه آمده است.    ۱۳۳= ۷ * ۱۹  مثل آیات زیر:
[۱۰:۱۰۳] ثم ننجی رسلنا والذین ءامنوا کذلک حقا علینا ننج المؤمنین
[۶:۷۷]فلما رءا القمر بازغا قال هذا ربی فلما افل قال لئن لم یهدنی ربی لاکونن من القوم الضالین
[۷۴:۶] ولا تمنن تستکثر

آن ۱۳۳ آیه در لیست زیر ذکر شده است:
======================
[۲:۱۰۶][۲:۱۳۹][۲:۱۴۷][۲:۲۳۵][۲:۲۵۹][۳:۱۶][۳:۶۴][۳:۸۱][۳:۱۳۷][۳:۱۸۷][۳:۱۹۳][۴:۲۶][۴:۱۰۳]    [۴:۱۵۹][۵:۲۵][۵:۱۱۱][۶:۱۴][۶:۱۹][۶:۳۵][۶:۵۳][۶:۶۳][۶:۷۷][۶:۱۰۹][۶:۱۱۱][۶:۱۱۴][۶:۱۶۱][۷:۲۳] [۷:۲۷][۷:۵۱][۷:۷۱][۷:۸۷][۷:۸۹][۷:۱۳۴][۷:۱۴۹][۷:۱۵۰][۷:۱۸۹][۹:۷۵][۱۰:۱۴][۱۰:۲۲][۱۰:۲۳]        [۱۰:۲۹][۱۰:۹۲][۱۰:۹۴][۱۰:۹۵][۱۰:۱۰۳][۱۰:۱۰۵][۱۱:۲][۱۱:۳۷][۱۱:۶۲][۱۱:۶۳][۱۲:۱۳][۱۲:۳۲]     [۱۲:۳۳][۱۲:۳۵][۱۲:۶۶][۱۳:۴۱][۱۴:۹][۱۴:۱۴][۱۵:۸][۱۵:۲۱][۱۵:۳۹][۱۵:۷۰][۱۶:۸۱][۱۶:۹۲][۱۷:۸۲] [۱۸:۹۴][۱۸:۱۰۳][۱۹:۳۸][۱۹:۶۹][۱۹:۷۲][۲۰:۱۴][۲۰:۳۷][۲۰:۴۵][۲۰:۴۶][۲۰:۵۸][۲۰:۹۷][۲۱:۴۳]     [۲۱:۴۴][۲۱:۹۰][۲۳:۲۷][۲۴:۵۵][۲۶:۴][۲۶:۱۱۶][۲۶:۱۶۷] [۲۷:۲۷][۲۷:۳۶][۳۷:۱۱۴][۳۸:۸][۳۸:۲۲]    [۳۸:۳۹][۳۹:۶۵] [۴۰:۴۱][۴۰:۴۲][۴۰:۴۳][۴۰:۵۱][۴۱:۵][۴۱:۲۲] [۴۱:۲۳][۴۱:۳۳][۴۱:۵۰][۴۲:۱۵]       [۴۳:۲۶][۴۳:۴۹][۴۵:۳۴][۴۶:۱۷][۴۸:۱۲][۴۸:۱۵][۵۲:۴۸][۵۴:۱۴][۵۴:۲۵][۵۶:۶۱][۵۹:۲][۵۹:۱۰]         [۵۹:۱۱][۶۰:۴][۶۱:۵][۶۴:۶][۶۹:۲۰][۷۲:۵][۷۲:۷][۷۲:۱۲][۷۴:۶][۸۹:۱۶] ======================

۳ – حالا بیاید مواردی را در نظر بگیریم که در آن دو تا نون پشت سر هم آمده است و یا اینکه دو تا نون با فاصله در کنار هم آمده باشند. در اینحالت دقیقا ۳۶۱ مورد یافت میشود.             ۳۶۱ = ۱۹*۱۹
مثل کلمات ننجی و ننج در آیه ۱۰:۱۰۳
و یا مثل کلمات لن نؤمن و من نعمه در آیات ۲:۵۵ و ۹۲:۱۹
[۲:۵۵]واذ قلتم یموسى لن نؤمن لک حتى نرى الله جهره فاخذتکم الصعقه وانتم تنظرون
[۱۰:۱۰۳] ثم ننجی رسلنا والذین ءامنوا کذلک حقا علینا ننج المومنین
[۹۲:۱۹] وما لأحد عنده من نعمه تجزى

 

۴ – حالا بیایید تعداد آیات قرآنی را که دارای عبارت “نون” هستند را شمارش کنیم. مثل آیه۸:۲ [۸:۲] انما المؤمنون الذین اذا ذکر الله وجلت قلوبهم واذا تلیت علیهم ءایته زادتهم ایمنا وعلى ربهم یتوکلون
جالب است که در این حالت دقیقا به تعداد ۲۲۸ آیه وجود دارد و میدانیم که ۲۲۸ مساوی       ۱۹*۱۲ است.

لیست آن ۲۲۸ آیه :
======================================
[۲:۳][۲:۴][۲:۶][۲:۳۸][۲:۴۶][۲:۶۲][۲:۷۷][۲:۷۸][۲:۸۵][۲:۸۸][۲:۱۰۰][۲:۱۱۲][۲:۱۱۸][۲:۱۲۱]           [۲:۱۵۹][۲:۱۸۷][۲:۲۴۹][۲:۲۶۲][۲:۲۷۴][۲:۲۷۷][۲:۲۸۵][۳:۲۸][۳:۱۱۰][۳:۱۱۴][۳:۱۱۹][۳:۱۲۲]         [۳:۱۴۳][۳:۱۵۴][۳:۱۶۰][۳:۱۷۰][۴:۳۸][۴:۴۶][۴:۵۱][۴:۵۹][۴:۶۵][۴:۸۹][۴:۱۰۷][۴:۱۵۵][۴:۱۶۲]        [۵:۱۱][۵:۵۰] [۵:۶۹][۵:۸۱][۵:۸۸][۶:۱۲][۶:۲۰][۶:۴۸][۶:۵۴][۶:۹۲][۶:۹۹][۶:۱۰۹][۶:۱۱۳][۶:۱۲۵]      [۶:۱۵۰][۶:۱۵۴][۷:۲۷][۷:۳۵][۷:۴۹][۷:۵۲][۷:۷۵][۷:۱۵۶][۷:۱۸۵][۷:۱۸۸][۷:۲۰۳][۸:۲][۸:۴][۸:۵۵]     [۸:۷۴][۹:۲۹][۹:۴۴] [۹:۴۵][۹:۵۱][۹:۷۱][۹:۹۳][۹:۱۰۵][۹:۱۲۲][۹:۱۲۶][۱۰:۳۳][۱۰:۶۲][۱۰:۹۶]         [۱۰:۱۰۱][۱۱:۵][۱۱:۱۷][۱۱:۱۲۱][۱۲:۳۷][۱۲:۴۸][۱۲:۱۱۱][۱۳:۱][۱۳:۲][۱۳:۴][۱۴:۱۱][۱۴:۲۱]         [۱۵:۶][۱۵:۱۳][۱۵:۲۶][۱۵:۲۸] [۱۵:۳۳][۱۶:۱۹][۱۶:۲۲][۱۶:۲۳][۱۶:۶۰][۱۶:۶۴][۱۶:۷۲][۱۶:۷۹]        [۱۶:۱۰۴][۱۶:۱۰۵][۱۶:۱۲۸][۱۷:۱۰][۱۷:۴۵][۱۷:۵۲][۱۷:۷۳][۱۸:۴۶][۱۸:۹۵][۱۸:۱۰۴][۱۹:۳۹]          [۱۹:۸۲][۲۱:۶][۲۱:۳۰][۲۱:۸۷][۲۳:۱][۲۳:۴][۲۳:۵۸][۲۳:۷۴][۲۴:۲][۲۴:۱۲][۲۴:۳۱][۲۴:۶۲][۲۵:۶۸]    [۲۶:۲۷][۲۶:۸۸][۲۶:۱۲۸][۲۶:۲۰۱][۲۷:۳][۲۷:۴][۲۷:۲۵][۲۷:۴۷][۲۷:۷۴][۲۷:۸۲][۲۷:۸۶][۲۷:۸۹]       [۲۸:۳][۲۸:۵۲][۲۸:۶۹][۲۸:۷۲][۲۹:۲][۲۹:۲۴] [۲۹:۴۷][۲۹:۵۱][۲۹:۶۷][۳۰:۴][۳۰:۳۷][۳۰:۶۰][۳۱:۴]   [۳۲:۱۲][۳۲:۲۴][۳۳:۱۰][۳۳:۱۱][۳۳:۲۲][۳۴:۸] [۳۴:۳۷][۳۴:۴۱][۳۶:۷][۳۶:۱۰][۳۶:۷۶][۳۷:۳۶]          [۳۷:۴۹][۳۷:۵۳][۳۷:۱۴۹][۳۹:۴۵][۳۹:۵۲][۳۹:۶۱] [۴۰:۷][۴۰:۴۷][۴۰:۵۹][۴۱:۸][۴۱:۴۴][۴۲:۱۸]        [۴۳:۶۸][۴۳:۸۸][۴۴:۱۲][۴۴:۱۴][۴۵:۴][۴۵:۶][۴۵:۲۰] [۴۵:۲۴][۴۶:۱۳][۴۸:۱۲][۴۸:۲۵][۴۹:۱۰]          [۴۹:۱۵][۴۹:۱۷][۵۱:۱۳][۵۱:۳۹][۵۱:۵۲][۵۲:۲۴][۵۲:۲۹][۵۲:۳۰][۵۲:۳۳][۵۲:۳۶][۵۲:۳۹][۵۳:۲۷]       [۵۴:۹][۵۶:۲۳][۵۶:۵۸][۵۶:۷۸][۵۶:۸۱][۵۷:۸][۵۸:۱۰][۵۸:۲۲] [۶۰:۱۱][۶۱:۱۱][۶۲:۷][۶۴:۴][۶۴:۱۳]    [۶۸:۱][۶۸:۲][۶۸:۳][۶۸:۹][۶۸:۱۸][۶۸:۵۱][۶۹:۴۱][۷۲:۱۹] [۷۴:۳۱][۷۷:۵۰][۸۱:۲۲][۸۴:۲۰][۸۴:۲۵]   [۹۵:۶] =======================================

۵ – حال آیاتی را در نظر بگیرید که حاوی یک حرف “ن” و یک کلمه “الله”هستند.در این حالت ۹۵ آیه داریم:   ۹۵ = ۱۹*۵

آن ۹۵ آیه:
================================
[۱:۱][۱:۲][۲:۲۰۲][۲:۲۰۵][۲:۲۰۶][۳:۵][۳:۱۸][۳:۳۴][۳:۵۱][۳:۷۴][۳:۱۳۲][۳:۱۸۲][۵:۹۶][۵:۱۰۰]       [۵:۱۲۰][۶:۳][۶:۶۲][۶:۱۴۹][۷:۱۴۰][۷:۱۹۰][۸:۲۳][۸:۵۱][۸:۶۸][۹:۳۹][۱۰:۲۵][۱۰:۵۸][۱۰:۶۴]          [۱۰:۸۲][۱۰:۱۰۹][۱۱:۴۱][۱۱:۱۲۳][۱۲:۱۹][۱۲:۹۲][۱۲:۹۵][۱۳:۱۵][۱۳:۳۹][۱۴:۳۹][۱۵:۶۹][۱۷:۹۲]    [۱۸:۱][۱۸:۳۸][۱۸:۴۴][۱۹:۳۶][۲۰:۸][۲۰:۶۱][۲۰:۹۸][۲۲:۱۰][۲۲:۷۶][۲۴:۱۴][۲۶:۸۹][۲۶:۱۰۸]         [۲۶:۱۱۰][۲۶:۱۲۶][۲۶:۱۳۱][۲۶:۱۴۴][۲۶:۱۵۰][۲۶:۱۶۳][۲۶:۱۷۹][۲۸:۷۰][۲۸:۸۸][۳۰:۱۱][۳۱:۹]      [۳۳:۲۷][۳۷:۴۰][۳۷:۷۴][۳۷:۹۶][۳۷:۱۲۶][۳۷:۱۲۸][۳۷:۱۶۰][۳۷:۱۸۲][۳۹:۱۴][۳۹:۴۴][۴۰:۴][۴۰:۴۵] [۴۲:۱۹][۴۳:۶۴][۴۵:۸][۴۵:۲۷][۴۵:۳۶][۴۷:۲۱][۴۸:۹][۵۹:۲۲][۵۹:۲۴][۷۰:۳][۷۱:۱۳][۷۶:۱۱][۷۹:۲۵]  [۸۴:۲۳][۸۵:۲۰][۸۷:۷][۹۵:۸][۹۶:۱۴][۹۸:۲][۱۰۴:۶][۱۱۰:۱] ================================

۶ تعداد کلمات الله و حرف “ن”را در نظر بگیرید این بار بیایید حساب کنیم ببینیم چند آیه تعداد الله و تعداد “ن” در آنها با هم برابر است. در این مورد دقیقا ۱۳۳ (۱۹*۷) آیه داریم.
مثل آیه ۴:۱۰۰ که چهار نون و چهار الله دارد.
[۴:۱۰۰] ومن یهاجر فی سبیل الله یجد فی الارض مرغما کثیرا وسعه ومن یخرج منبیته مهاجرا الى الله ورسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره على الله وکان الله غفورا رحیما

لیست آن ۱۳۳ آیه که تعداد الله در آن ها برابر با تعداد “ن” است.

==================
[۱:۱][۱:۲][۲:۲۰۲][۲:۲۰۵][۲:۲۰۶][۲:۲۲۵][۲:۲۵۱][۲:۲۶۸][۳:۵][۳:۱۸][۳:۳۴][۳:۵۱][۳:۷۴][۳:۹۸]       [۳:۱۰۸][۳:۱۲۹][۳:۱۳۲][۳:۱۶۳][۳:۱۸۲][۴:۳۹][۴:۱۰۰][۴:۱۰۶][۴:۱۱۰][۵:۳۸][۵:۷۴][۵:۹۶][۵:۹۷]      [۵:۹۸][۵:۱۰۰][۵:۱۲۰][۶:۳][۶:۶۲][۶:۱۴۹][۷:۱۴۰][۷:۱۹۰][۸:۱۳][۸:۲۳][۸:۵۱][۸:۶۸][۸:۶۹][۹:۲۷]     [۹:۳۹][۹:۹۷][۹:۱۰۶][۱۰:۲۵][۱۰:۵۸][۱۰:۶۴][۱۰:۸۲][۱۰:۱۰۹][۱۱:۴۱][۱۱:۱۲۳][۱۲:۱۹][۱۲:۹۲]       [۱۲:۹۵][۱۳:۱۵][۱۳:۳۹][۱۴:۳۹][۱۴:۵۱][۱۵:۶۹][۱۷:۹۲][۱۸:۱][۱۸:۳۸][۱۸:۴۴][۱۹:۳۶][۲۰:۸][۲۰:۶۱] [۲۰:۹۸][۲۲:۱۰][۲۲:۷۶][۲۴:۱۴][۲۴:۵۲][۲۶:۸۹][۲۶:۱۰۸][۲۶:۱۱۰][۲۶:۱۲۶][۲۶:۱۳۱][۲۶:۱۴۴]        [۲۶:۱۵۰][۲۶:۱۶۳][۲۶:۱۷۹][۲۷:۵۹][۲۸:۷۰][۲۸:۸۸][۳۰:۱۱][۳۱:۹][۳۱:۲۲][۳۱:۲۶][۳۳:۲۷][۳۷:۴۰]   [۳۷:۷۴][۳۷:۹۶][۳۷:۱۲۶][۳۷:۱۲۸][۳۷:۱۶۰][۳۷:۱۸۲][۳۹:۴][۳۹:۱۴][۳۹:۴۴][۴۰:۴][۴۰:۴۴][۴۰:۴۵]   [۴۲:۱۰][۴۲:۱۹][۴۲:۲۴] [۴۳:۶۴][۴۵:۸] [۴۵:۲۷][۴۵:۳۶][۴۷:۲۱][۴۸:۷] [۴۸:۹][۴۹:۸][۴۹:۱۸] [۵۲:۴۳] [۵۹:۴][۵۹:۲۲][۵۹:۲۴][۶۴:۱۳][۶۴:۱۷][۶۵:۳][۶۵:۱۰][۷۰:۳][۷۱:۱۳][۷۶:۱۱][۷۹:۲۵][۸۴:۲۳][۸۵:۲۰]  [۸۷:۷][۹۵:۸][۹۶:۱۴][۹۸:۲][۱۰۴:۶][۱۱۰:۱]                                                    
==================
جالب است که آیه ۹:۱۲۹ دارای یک نون و یک الله است و اگر این آیه را جزو آیات قرآن به حساب آوریم (این بحث که در مورد اضافه شدن ۲ آیه ی آخر سوره توبه به قرآن است که بحث های بسیاری در مورد آن صورت گرفته است) در آن صورت آیاتی که تعداد نون و الله در آن برابرند مساوی ۱۳۴ خواهد شد و بر ۱۹ بخش پذیر نخواهد بود.

 

۷ – حرف “ن” یکی از حروف مقطعه مهم است که در آیه ۶۸:۱ ذکر شده است. جالب است که خدای مهربان بعد از حرف “ن” به قلم اشاره میکند و این خود نشان می دهد که حرف نون نوشتار و رسم الخط قرآن را تایید میکند و به جمع آوری قرآن اشاره دارد. حالا بیایید ۱۹ آیه اولی قرآن را در نظر بگیریم و همچنین نوزده آیه آخری را.

۱- در نوزده آیه اولی (۱:۱ تا ۲:۱۲) ۵۷ عدد حرف “ن” داریم.۵۷ یعنی  ۳ * ۱۹
۲- در نوزده آیه آخری (۱۱۴:۶ تا ۱۱۱:۲) ۱۹ حرف “ن” داریم.

این نشانه ای دیگر از طراحی ریاضی قرآن.

بررسی کردیم که رابطه های زیر موجود است:

۱ –  تعداد حرف “ن” در سوره ۶۸ برابر با ۱۳۳ است و ۱۳۳ یعنی ۱۹*۷٫
۲ –  به تعداد ۱۳۳ آیه وجود دارد که با سه حرف “نون” خاتمه میابند.
۳ –  به تعداد۱۳۳ آیه وجود دارد که در آن دو تا “ن” بغل هم قرار دارد.
۴ – به تعداد ۳۶۱ مورد یافت میشود که در آن دو تا “ن” بغل هم (با فاصله و بی فاصله( وجود دارد و ۳۶۱=۱۹*۱۹ است.

حالا خوب به آیه ۲۱:۸۸ توجه کنید :

آیه ی ۸۸ : ۲۱ که از قرآن اسکن شده

همانطور که میبینید با کمال تعجب کلمه ننجی با یک حرف “ن” نوشته شده است و حرف دیگر بالای کلمه قرار گرفته است. (البته باید به کتاب های قرآن نگاه کنید نه کتاب های نوشته شده در کامپیوتر) و اگر اینطور نبود کلیه روابط بالا به هم میخورد.این خود به تنهایی برای اثبات الهی بودن رسم الخط قرآن کافی است.

جالب است که این آیه ۳۸(۱۹*۲) حرف دارد و مقدار ابجد آن هم ۲۹۸۳ (۱۹*۱۵۷) است و این خود نشانه ای دیگر در مورد عجیب بودن این آیه است.

  

   عجایب ترکیبات السماوات و الارض در قرآن

۱ – جالب است که دقیقا به تعداد ۱۳۳ مورد عبارات “السماوات و الارض” در قرآن یافت میشود: مثل آیه ۲۱:۵۶ که این ترکیب را داراست. و همه میدانیم که ۱۳۳ یعنی۱۹*۷
[۲۱:۵۶] : قال بل ربکم رب السموت والارض الذی فطرهن وانا على ذلکم من الشهدین

لیست آن ۱۳۳ آیه:

=======================
[۲:۳۳][۲:۱۰۷][۲:۱۱۶][۲:۱۱۷][۲:۱۶۴][۲:۲۵۵][۳:۸۳][۳:۱۳۳][۳:۱۸۰][۳:۱۸۹][۳:۱۹۰]  [۳:۱۹۱]         [۴:۱۷۰][۵:۱۷][۵:۱۸][۵:۴۰][۵:۱۲۰][۶:۱][۶:۱۲][۶:۱۴][۶:۷۳][۶:۷۵][۶:۷۹][۶:۱۰۱][۷:۵۴][۷:۱۵۸]       [۷:۱۸۵][۷:۱۸۷][۹:۳۶][۹:۱۱۶][۱۰:۳][۱۰:۶][۱۰:۵۵][۱۰:۱۰۱][۱۱:۷][۱۱:۱۰۷][۱۱:۱۰۸][۱۱:۱۲۳]       [۱۲:۱۰۱][۱۲:۱۰۵][۱۳:۱۵][۱۳:۱۶][۱۴:۱۰][۱۴:۱۹][۱۴:۳۲][۱۵:۸۵][۱۶:۳][۱۶:۵۲][۱۶:۷۳][۱۶:۷۷]     [۱۷:۵۵][۱۷:۹۹][۱۷:۱۰۲][۱۸:۱۴][۱۸:۲۶][۱۸:۵۱][۱۹:۶۵][۱۹:۹۳][۲۱:۱۹][۲۱:۳۰][۲۱:۵۶][۲۳:۷۱]     [ ۲۴:۳۵][۲۴:۴۱][۲۴:۴۲][۲۴:۶۴][۲۵:۲][۲۵:۶][۲۵:۵۹][۲۶:۲۴][۲۷:۲۵][۲۷:۶۰][۲۷:۶۵][۲۹:۴۴]          [۲۹:۵۲][۲۹:۶۱][۳۰:۸][۳۰:۱۸][۳۰:۲۲][۳۰:۲۶][۳۰:۲۷][۳۱:۲۵][۳۱:۲۶][۳۲:۴][۳۳:۷۲][۳۴:۲۴]           [۳۵:۱][۳۵:۳۸][۳۵:۴۱][۳۶:۸۱][۳۷:۵][۳۸:۱۰][۳۸:۶۶][۳۹:۵][۳۹:۳۸][۳۹:۴۴][۳۹:۴۶][۳۹:۶۳]             [۴۰:۵۷][۴۲:۱۱][۴۲:۱۲][۴۲:۲۹][۴۲:۴۹][۴۳:۹][۴۳:۸۲][۴۳:۸۵][۴۴:۷][۴۴:۳۸][۴۵:۳][۴۵:۲۲][۴۵:۲۷]  [۴۵:۳۷][۴۶:۳][۴۶:۳۳][۴۸:۴][۴۸:۷][۴۸:۱۴][۴۹:۱۸][۵۰:۳۸][۵۲:۳۶][۵۵:۲۹][۵۵:۳۳][۵۷:۱][۵۷:۲]     [۵۷:۴][۵۷:۵][۵۷:۱۰][۵۹:۲۴] [۶۳:۷][۶۴:۳][۶۴:۴][۷۸:۳۷][۸۵:۹] ==============================

جالب است که در کل قرآن دو آیه وجود دارد که به جای” السماوات و الارض از ” الارض والسماوات “ استفاده شده است. و این خود حکمت این را نشان میدهد که چرا در این دو آیه به جای “السموت و الارض” از ” الارض والسموت” استفاده شده است.و این در حالی است که اگر دو ترکیب بالا هم مثل “السماوات و الارض” ذکر میشد در آن صورت تعداد ۱۳۵ مورد میشد و بر ۱۹ و ۷ بخش پذیر نمیشد.
آیا شکی در آسمانی بودن قرآن برجای مانده است!!!
آن دو آیه :۱۴:۴۸ و ۲۰:۴

 

۲ – حالا بیایید به ارتباط آسمانها و زمین و الله بپردازیم:
جالب است که در کل قرآن ۱۸۳ آیه وجود دارد که عبارت “السماوات” در آن موجود است و همچنین ۴۲۵ ایه وجود دارد که عبارت “الارض” در آن موجود است. حالا این دو عدد را با هم جمع میکنیم:
۱۸۳+۴۲۵=۶۰۸= ۱۹* ۳۲
جالب است که آن ۱۸۳ آیه که عبارت “السماوات” را دارند دارای ۱۸۳ کلمه الله است و همچنین آن ۴۲۵ آیه که عبارت “الارض” را دارند دارای ۳۳۰ کلمه الله است.حالا جمع کل کلمات خدا :
۱۸۳+۳۳۰=۵۱۳=۱۹*۲۷
آیا اینها فقط خرافات و تصادف است!؟

 

۳ – حال تصور کنید خدای مهربان از ۷ آسمان حرف زده است پس بیایید نگاه کنیم ببینیم در چند آیه خدای مهربان به هفت آسمان اشاره کرده است جالب است که خدای توانا دقیقا در هفت آیه به هفت آسمان اشاره کرده است و آن هفت آیه :
[۲:۲۹],[۱۷:۴۴],[۲۳:۸۶],[۴۱:۱۲],[۶۵:۱۲],[۶۷:۳],[۷۱:۱۵]

همچنین می دانیم که تعداد ترکیب السماوات و الارض در قرآن ۱۳۳ = ۱۹ * ۷ است.

 

 

ب و م

سوره فاتحه سوره ای است که ما در نماز روزانه تکرار میکنیم. همانطور میدانیم که لبهای ما تنها در دو حرف “ب” و “م” یکدیگر را لمس میکنند(حرف پ در عربی وجود ندارد). جالب است که سوره فاتحه دارای ۱۹ حرف “ب” و “م” است.

[۱:۱] بسم الله الرحمن الرحیم
[۱:۲] الحمد لله رب العلمین
[۱:۳] الرحمن الرحیم
[۱:۴] مالک یوم الدین
[۱:۵] إیاک نعبد وإیاک نستعین
[۱:۶] اهدنا الصراط المستقیم
[۱:۷] صراط الذین أنعمت علیهم غیر المغضوب علیهم ولا الضالین

 

جالب است بدانید که در کل قرآن فقط ۳۸ آیه وجود دارد که مجموع تعداد “ب” و “م” آن مساوی ۱۹ است و همانطور که میدانیم ۳۸ یعنی ۱۹*۲
مثل آیه ۱۲:۳۷,
[۱۲:۳۷] قال لا یاتیکما طعام ترزقانه الا نباتکما بتاویله قبل ان یاتیکما ذلکما مما علمنی ربی انی ترکت مله قوم لا یؤمنون بالله وهم بالاءخره هم کافرون

 

لیست آن ۳۸ آیه :
======================
[۲:۲۶][۲:۸۷][۲:۱۲۶][۲:۱۴۰][۲:۲۴۸][۲:۲۶۷][۵:۲][۵:۴۹][۵:۶۶][۶:۱۱۹][۷:۳۷][۹:۱۰۱] [۱۰:۲۲]         [۱۰:۲۳][۱۰:۶۱][۱۰:۷۱][۱۲:۳۷][۱۲:۸۰][۱۲:۱۰۰][۱۴:۶][۱۴:۱۰][۱۶:۱۰۶][۱۷:۹۷][۱۸:۸۲][۱۹:۵۸]     [۲۴:۳۵][۲۴:۶۲][۳۰:۲۸][۳۳:۵][۳۵:۴۰][۳۹:۶][۴۰:۷][۴۰:۳۴][۴۵:۱۷][۴۶:۲۰][۵۲:۲۱][۵۷:۴][۵۸:۸] ======================

آیا کتاب ساخت بشر چنین خاصیتی را داراست؟!

  

خواص کلمه الله در قرآن

۱ – تعداد کلمات الله در کل قرآن ۲۶۹۸ است و این خود یعنی ۱۹*۱۴۲٫

 ۲ – حالا بیایید آیاتی را در نظر بگیرید که شماره آیات فاکتوری از نوزده است مثل آیه ۱۹ و ۳۸ و ۵۷ و …
خیلی جالب است که تعداد کلمات الله در این آیات ۱۳۳ است و همه میدانیم که ۱۳۳ مضربی از ۱۹ است یعنی ۱۹*۷٫

آن ۱۳۳ کلمه الله در آیات زیر است:
======================
[۲:۱۹][۲:۷۶][۲:۹۵][۲:۱۱۴][۲:۱۹۰][۲:۲۰۹][۲:۲۲۸][۲:۲۴۷][۲:۲۶۶][۲:۲۸۵][۳:۱۹][۳:۵۷][۳:۷۶]        [۳:۹۵] [۳:۱۱۴][۳:۱۵۲][۳:۱۷۱][۴:۱۹][۴:۳۸][۴:۷۶][۴:۹۵][۴:۱۱۴][۴:۱۳۳][۴:۱۵۲][۴:۱۷۱][۵:۱۹]       [۵:۳۸][۵:۵۷][۵:۷۶][۵:۹۵][۶:۱۹][۶:۵۷][۶:۹۵][۶:۱۱۴][۶:۱۵۲][۷:۱۹۰][۸:۱۹][۹:۱۹][۹:۳۸][۹:۹۵]       [۹:۱۱۴][۱۰:۳۸][۱۰:۹۵][۱۱:۱۹][۱۲:۱۹][۱۲:۳۸][ ۱۲:۷۶][۱۲:۹۵][۱۳:۳۸][۱۴:۱۹][۱۴:۳۸][۱۶:۱۹]      [۱۶:۳۸][۱۶:۵۷][۱۶:۷۶][۱۶:۹۵][۱۶:۱۱۴][۱۸:۳۸][۱۹:۷۶][۲۰:۱۱۴][۲۱:۵۷][۲۲:۳۸][۲۲:۷۶][۲۳:۳۸]   [۲۴:۱۹][۲۴:۳۸][۲۸:۷۶][۲۹:۱۹][۳۰:۳۸][۳۳:۱۹][۳۳:۳۸][۳۳:۵۷][۳۵:۳۸][۳۷:۱۵۲][۳۹:۳۸][۳۹:۵۷]     [۴۱:۱۹][۴۲:۱۹] [۴۴:۱۹][۴۵:۱۹][۴۷:۱۹][۴۷:۳۸][۴۸:۱۹][۵۷:۱۹][۵۸:۱۹][۵۹:۱۹][۷۱:۱۹][۷۲:۱۹]      [۸۲:۱۹] ======================

۳ – حالا آیاتی را در نظر بگیرید که با کلمه الله شروع میشوند در این حالت تعداد آیات ۳۸ تاست و ۳۸ یعنی ۱۹*۲٫

آیاتی که با کلمه الله شروع میشوند:
==================
[۲:۱۵][۲:۲۵۵][۲:۲۵۷][۲:۲۸۴][۳:۲][۴:۸۷][۵:۱۲۰][۱۳:۲][۱۳:۸][۱۳:۲۶][۱۴:۲][۱۴:۳۲] [۲۰:۸][۲۲:۶۹][۲۲:۷۵][۲۴:۳۵][۲۷:۲۶][۲۹:۶۲][۳۰:۱۱][۳۰:۴۰][۳۰:۴۸][۳۰:۵۴][۳۱:۲۶][۳۲:۴][۳۷:۱۲۶][۳۹:۲۳]       [۳۹:۴۲][۳۹:۶۲][۴۰:۶۱][۴۰:۶۴][۴۰:۷۹][۴۲:۱۷][۴۲:۱۹][۴۲:۴۹][۴۵:۱۲][۶۴:۱۳][۶۵:۱۲][۱۱۲:۲] ———————————————————————————————————–

معجزه ی ریاضی بسم الله الرحمن الرحیم

در چهار کلمه “بسم” و “الله” و “الرحمن” و ”الرحیم“۱۹ رابطه ریاضی وجود دارد. که با محاسبه ارزشهای عددی حروف الفبای عربی (که در قدیم به آن ابجد میگفتند) به آن رسید.

حروف ابجد ۲۸ حرف عربی را نشان میدهد که بترتیب از یک تا هزار بترتیب زیر شماره گذاری شده. لازم به تذکر است که این ارزشهای عددی حروف الفبای عربی مانند ارزشهای عددی حروف لاتین (Roman Numerals) قرن‌هاست که مورد استفاده بوده است.

ارزش های عددی حروف ابجد

ن م ل ک ی ط ح ز و ه د ج ب ا
۵۰ ۴۰ ۳۰ ۲۰ ۱۰ ۹ ۸ ۷ ۶ ۵ ۴ ۳ ۲ ۱
غ ظ ض ذ خ ث ت ش ر ق ص ف ع س
۱۰۰۰ ۹۰۰ ۸۰۰ ۷۰۰ ۶۰۰ ۵۰۰ ۴۰۰ ۳۰۰ ۲۰۰ ۱۰۰ ۹۰ ۸۰ ۷۰ ۶۰

چهار کلمه و ۱۹ حرف ( بسم الله الرحمن الرحیم ) چنان با یکدیگر، بنابر یک سیستم ریاضی متشکل گردیده است که با دانش و احساس بشری غیر قابل انجام میباشد. این سیستم قابل تعمق، بر اساس ارزشهای ابجدی این حروف بدست می آید که اطلاعات مورد نیاز برای شرح آن بطور خلاصه در زیر نشان داده شده است.

شماره کلمات تعداد حروف ارزشهای ابجدی جمع  ارزشها
 ۱   ب / س / م ۳   ۲/۶۰/۴۰ ۱۰۲
۲   ا / ل  / ل / ه ۴ ۱/۳۰/۳۰/۵ ۶۶
۳  ا / ل / ر / ح / م /ن ۶ ۱/۳۰/۲۰۰/۸/۴۰/۵۰ ۳۲۹
۴  ا / ل / ر / ح / ی/م ۶ ۱/۳۰/۲۰۰/۸/۱۰/۴۰ ۲۸۹
جمع: ۱۹ جمع ارزشها ۷۸۶

 

 ۱۹رابطه ی ریاضی  بسم الله الرحمن الرحیم

۱- بسم الله الرحمن الرحیم ۱۹ حرف است.

۲- اگر شماره ترتیب هر کلمه (“بسم”(۱) و “الله”(۲) و “الرحمن”(۳) و “الرحیم”(۴)) را بنویسیم، بعد از هر شماره تعداد حروف آن را بنویسیم عدد  ۱۳۲۴۳۶۴۶  بدست میاید که قابل قسمت به ۱۹ است.

(شماره ترتیب هر کلمه برای تشخیص بهتر قرمز نوشته شده):

۱۹ ×  ۱۹ ×  ۳۶۶۸۶  = ۱۳۲۴۳۶۴۶

 

۳- اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز ضریب ۱۹ دارد:

 ۴۶۳۶۲۴۱۳ = ۱۹ × ۲۴۴۰۱۲۷ 

۴- اگر بجای تعداد حروف هر کلمه جمع ارزش ابجدی آن را پس از شماره ترتیب آن بگذاریم باز قابل قسمت به ۱۹ است:

۱۱۰۲۲۶۶۳۳۲۹۴۲۸۹ = ۱۹ × ۵۸۰۱۴۰۱۷۵۲۳۳۱

 ۵- اگر ارزش ابجدی هر حرف را پس از شماره ترتیب کلمه بگذاریم، باز قابل قسمت به ۱۹ است:

۱۲۶۰۴۰۲۱۳۰۳۰۵۳۱۳۰۲۰۰۸۴۰۵۰۴۱۳۰۲۰۰۸۱۰۴۰ =

۱۹ × ۶۶۳۳۶۹۵۴۱۲۶۵۹۵۴۲۲۱۰۹۶۸۶۸۶۳۸۴۳۱۶۲۱۶۰

۶- اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن کلمه بگذاریم باز ضریب ۱۹ دارد. یعنی:

۱۱۰۵۲۷۰۳۳۳۵۴۲۹۵ = ۱۹ × ۵۸۱۷۲۱۲۲۸۱۸۰۵

(۳ + ۱۰۲ = ۱۰۵),   (۴ + ۶۶ = ۷۰),   (۶ + ۳۲۹ = ۳۳۵),    (۶ + ۲۸۹ = ۲۹۵)

۷ـ اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم باز ضریب ۱۹ دارد

۱۳۲۷۳۱۳۴۱۹ = ۱۹ × ۶۹۸۵۸۶۰۱

(۰ + ۳ = ۳),   (۳ + ۴ = ۷),   (۳ + ۴ + ۶ = ۱۳),   (۳ + ۴ + ۶ + ۶ = ۱۹)

۸- اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر کلمه را باضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن بگذاریم باز ضریب ۱۹ دارد یعنی:

۱۱۰۲۲۱۶۸۳۴۹۷۴۷۸۶ = ۱۹ × ۵۸۰۱۱۴۱۲۳۶۷۰۹۴

  (۱۰۲ + ۶۶ + ۳۲۹ + ۲۸۹ = ۷۸۶), (۱۰۲ + ۶۶ + ۳۲۹ = ۴۹۷), (۱۰۲ + ۶۶ = ۱۶۸

۹- اگر ارزش ابجدی هر حرف از ۱۹ حرف (بسم الله الرحمن الرحیم) را قبل از شماره ترتیب آن حرف بگذاریم ( عدد ۶۲ رقمی بدست میاید) باز ضریب ۱۹ دارد یعنی:

  ۲۱۶۰۲۴۰۳۱۴۳۰۵۳۰۶۵۷۱۸۳۰۹۲۰۰۱۰۸۱۱۴۰۱۲۵۰۱۳۱۱۴۳۰۱۵۲۰۰۱۶۸۱۷۱۰۱۸۴۰۱۹

=

 ۱۹ × ۱۱۳۶۹۶۸۵۸۶۴۷ …. 

 اعداد مربوط به هر یک از چهار کلمه (بسم الله الرحمن الرحیم) با رنگ مشخص شده اند.  این رنگ آمیزی برای درک نکات بعد مفید میباشد.

۱۰- اگر شماره ترتیب هر کلمه (۴ و ۳ و ۲ و۱) را در آخر هرمجموعه عددی که با رنگ آمیزی مشخص شده است (در رابطه ی قبل) اضافه کنیم عدد جدیدی بدست می آید (عدد ۶۶ رقمی) که باز هم ضریب ۱۹ دارد.

۲۱۶۰۲۴۰۳۱۱۴۳۰۵۳۰۶۵۷۲۱۸۳۰۹۲۰۰۱۰۸۱۱۴۰۱۲۵۰۱۳۳۱۱۴۳۰۱۵۲۰۰۱۶۸۱۷۱۰۱۸۴۰۱۹۴

=

۱۹ × ۱۱۱۳۶۹۶۸۵۸۴۳ ….

۱۱- اگر پس از هر جمله (مجموعه اعداد رنگ آمیزی شده در رابطه ۹) بجای شماره ترتیب (۱ و۲ و ۳ و ۴) مجموع ارزش‌های ابجدی هر کلمه (۱۰۲ و ۶۶ و ۳۲۹ و ۲۸۹) را بگذاریم، یک عدد ۷۳ رقمی بدست خواهد آمد که باز هم ضریب ۱۹ دارد.

۲۱۶۰۲۴۰۳۱۰۲۱۴۳۰۵۳۰۶۵۷۶۶۱۸۳۰۹۲۰۰۱۰۸۱۱۴۰۱۲۵۰۱۳۳۲۹۱۱۴۳۰۱۵۲۰۰۱۶۸۱۷۱۰۱۸۴۰۱۹۲۸۹ =

۱۹ × ۱۱۱۳۶۹۶۸۵۸۴۳ ….

۱۲- در این مرحله ارزش‌های ابجدی هر کلمه ۱۰۲ و ۶۶ و ۳۲۹ و ۲۸۹ را در ابتدای هر جمله میگذاریم، باز هم عدد ۷۳ رقمی جدیدی بوجود میآید که ضریبی از۱۹ است.

 

۱۰۲۲۱۶۰۲۴۰۳۶۶۱۴۳۰۵۳۰۶۵۷۳۲۹۱۸۳۰۹۲۰۰۱۰۸۱۱۴۰۱۲۵۰۱۳۲۸۹۱۱۴۳۰۱۵۲۰۰۱۶۸۱۷۱۰۱۸۴۰۱۹ =

۱۹ × ۵۳۷۹۷۹۰۷۳۸ ….

۱۳- برای هرکلمه (بسم الله الرحمن الرحیم) نکات زیر را مینویسیم:

 ۱-  تعداد حروف هرکلمه، مثلاً کلمه ” بسم ” از ۳ حرف تشکیل شده (برای تشخیص به رنگ قرمز نوشته شده).

۲-  جمع ارزش ابجدی هر کلمه، مثلاً کلمه  ” بسم ” جمع ارزش حروف آن ۱۰۲ میباشد.

۳-  ارزش ابجدی هر حرف در هر کلمه، مثلاً کلمه ” بسم ” از حروف (ب، س، م)  تشکیل گردیده که ارزش هر حرف به ترتیب ( ۲ و ۶۰ و ۴۰ ) میباشد.

 

اگر پس از تعداد حروف هر کلمه جمع ارزش ابجدی هر کلمه و بعد ارزش ابجدی هر حرف آن کلمه را بگذاریم یک عدد ۴۸ رقمی بوجود میآید که باز ضریب ۱۹ دارد.

 ۳۱۰۲۲۶۰۴۰۴۶۶۱۳۰۳۰۵۶۳۲۹۱۳۰۲۰۰۸۴۰۵۰۶۲۸۹۱۳۰۲۰۰۸۱۰۴۰ =

۱۹ × ۱۶۳۲۷۶۸۶۳۴ ….

۱۴- در این مرحله پس از تعداد حروف هر کلمه ارزش هر حرف آن کلمه و بعد جمع ارزش حروف آن را مینویسم که این بار هم عدد ۴۸ رقمی بدست می آید که باز هم ضریبی از ۱۹ میباشد.

 ۳۲۶۰۴۰۱۰۲۴۱۳۰۳۰۵۶۶۶۱۳۰۲۰۰۸۴۰۵۰۳۲۹۶۱۳۰۲۰۰۸۱۰۴۰۲۸۹ =

۱۹ × ۱۷۱۶۰۰۰۵۳۹ ….

۱۵- اگر شماره ترتیب حروف هرکلمه را با شماره ترتیب حروف کلمه‌‌‌‌‌های بعد جمع کنیم

عددی ۱۲ رقمی بدست میآید که باز هم ضریبی از ۱۹ میباشد.

۱۲۳ + ۴۵۶۷ + ۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳ + ۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹ =

 ۱۵۰۴۲۶۲۸۷۷۲۲=

۱۹ × ۷۹۱۷۱۷۳۰۳۸

۱۶- اگر شماره ترتیب هر کلمه را پس از شماره ترتیب حروف هر کلمه بگذاریم عدد ۲۳ رقمی بدست میآید

که باز هم ضریبی از ۱۹ میباشد

 ۱۲۳۱۴۵۶۷۲۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۴=

۱۹ × ۶۴۸۱۳۵۱۲۰۴۷۹ ….

۱۷- اگر تعداد کلمات “بسم الله الرحمن الرحیم” (۴) را اول بنویسیم و تعداد حروف (۱۹) آن را بعد از آن بنویسم و بعد حاصل جمع ارزش ابجدی (۷۸۶)  آن را بنویسیم عدد ۶ رقمی بوجود میاید که ضریبی از ۱۹ میباشد. (برای تشخیص زیر آن اعداد خط کشیده شده است)

۴ ۱۹ ۷۸۶ = ۱۹ × ۲۲۰۹۴

۱۸- اگر رقم های رابطه ۱۷  را برعکس بنویسیم ضریب ۱۹  خواهد داشت.

۶۸۷ ۸۱ ۴ = ۱۹ × ۳۶۲۰۶

 ۱۹- اگر شماره آیه بسم الله الرحمن الرحیم  که اولین آیه قرآن است را بنویسیم و بعد تعداد حروف آن (۱۹) را بنویسم و بعد تعداد حروف هر کلمه را بنویسیم باز ضریبی از ۱۹ میباشد.  

   ۱۷۴× ۱۹ × ۱۹ × ۱۹=۳۴۶۶ ۱۹ ۱ 

جالب است بدانیم علت وجود معجزه ۱۹ در سوره ۷۴ آمده است.

———————————————————————————–

در قرآن هفت سوره پیاپی (سوره های ۴۰ تا ۴۶) وجود دارد که با حروف مقطعه ی  حم (“ح” و “م”) شروع میشوند.

این سوره‌ها با هم روابط ریاضی عجیبی دارند که نامی جز معجزه بر آنها نمیتوان گذاشت. این روابط آنقدر دقیق و عجیب و شفاف هستند که هر انسانی را به شگفت وامیدارد و درمیان معجزات ریاضی که تا حالا آنها را دیده ام این قسمت به نظر من از همه جالب تر است.

سوره

تعداد ح

تعداد م

سوره غافر (سوره ۴۰)

۶۴

۳۸۰

سوره فصلت (سوره ۴۱)

۴۸

۲۷۶

سوره شوری (سوره ۴۲)

۵۳

۳۰۰

سوره زخرف (سوره ۴۳)

۴۴

۳۲۴

سوره دخان (سوره ۴۴)

۱۶

۱۵۰

سوره جاثیه (سوره ۴۵)

۳۱

۲۰۰

سوره احقاف (سوره ۴۶)

۳۶

۲۲۵

رابطه ۱: اگر تعداد ”ح“ و ”م“ این هفت سوره را جمع کنید عدد  حاصل ۲۱۴۷ میشود که مساوی است با ۱۹×۱۱۳

و اگر ”ح“ های این هفت سوره را جدا و ”م“ های آنها را جدا جمع کنید و بعد رقم‌های بدست آمده را باهم جمع کنید درست همان عدد ۱۱۳ بدست میاید.

منظور از رقمها عدد نیست مثلاً رقمهای عدد ۳۸۰، (۳) و (۸) و (۰)، و رقمهای عدد۶۴ ، (۶)‌ و (۴) میباشد.

۶۴ + ۳۸۰ + ۴۸ + ۲۷۶ + ۵۳ + ۳۰۰ + ۴۴ + ۳۲۴ + ۱۶ + ۱۵۰ + ۳۱ + ۲۰۰ + ۳۶ + ۲۲۵ = ۲۱۴۷ = ۱۹×۱۱۳

حالا اگر رقمهای این اعداد را با هم جمع کنیم:

۶+۴+۳+۸+۰+۴+۸+۲+۷+۶+۵+۳+۳+۰+۰+۴+۴+۳+۲+۴+۱+۶+۱+۵+۰+۳+۱+۲+۰+۰+۳+۶+۲+۲+۵ = ۱۱۳

می ‌بینیم حاصل جمع این رقمها درست ۱۱۳ یعنی مساوی خارج قسمت ۲۱۴۷ به ۱۹ است.

رابطه ۲ : اگر همین کار را با سه سوره اول (سوره ۴۰ و ۴۱ و ۴۲) انجام دهیم باز می ‌‌بینیم حاصل جمع ”ح“ و ”م“ های این سوره‌ها را اگر به ۱۹ تقسیم کنیم مساوی حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ این سه سوره میشود.

 ۶۴ + ۳۸۰ + ۴۸ + ۲۷۶ + ۵۳ + ۳۰۰ = ۱۱۲۱ = ۱۹ X 59

۶+۴+۳+۸+۰+۴+۸+۲+۷+۶+۵+۳+۳+۰+۰ = ۵۹

رابطه ۳ : اگر ۴ سوره بعد یعنی سوره‌های ۴۳ و ۴۴ و ۴۵ و ۴۶  را مورد امتحان قرار دهیم باز همین رابطه بدست می ‌آید.

۴۴ + ۳۲۴ + ۱۶ + ۱۵۰ + ۳۱ + ۲۰۰ + ۳۶ + ۲۲۵ = ۱۰۲۶ = ۱۹ X 54

۴+۴+۳+۲+۴+۱+۶+۱+۵+۰+۳+۱+۲+۰+۰+۳+۶+۲+۲+۵ = ۵۴

رابطه ۴ : اگر ”ح“ و ”م“ سه سوره ۴۱ و ۴۲ و ۴۳ را با هم جمع کنیم  ۱۰۴۵ میشود

که اگر آنرا تقسیم به ۱۹ کنیم عدد ۵۵ بدست میاید که با حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ مساوی است.

۴۸ + ۲۷۶ + ۵۳ + ۳۰۰ + ۴۴ + ۳۲۴ = ۱۰۴۵ = ۱۹ X 55

۴+۸+۲+۷+۶+۵+۳+۳+۰+۰+۴+۴+۳+۲+۴ = ۵۵

رابطه ۵ : حال اگر ”ح“ و ”م“ چهار سوره ۴۴ و ۴۵ و ۴۶ و ۴۰ را با هم جمع کنیم عدد ۱۱۰۲ بدست میاید

که خارج قمست آن به ۱۹ عدد ۵۸ بدست میاید که با حاصل جمع رقمهای ”ح“ و ”م“ مساوی است.

۱۶ +۱۵۰ + ۳۱ + ۲۰۰ + ۳۶ + ۲۲۵ + ۶۴ + ۳۸۰ = ۱۱۰۲ = ۱۹ X 58

۱+۶+۱+۵+۰+۳+۱+۲+۰+۰+۳+۶+۲+۲+۵+۶+۴+۳+۸+۰ = ۵۸

——————————————–

اگر شماره هر سوره را با تعداد آیات آن جمع کنیم جدولی به شکل زیر خواهیم داشت که روابط شگفت انگیزی بر آن حاکم است:

 نوع

جمع

 

تعداد آیه

 

شماره سوره

زوج

۸

=

۷

+

۱

زوج

۲۸۸

=

۲۸۶

+

۲

فرد

۲۰۳

=

۲۰۰

+

۳

زوج

۱۸۰

=

۱۷۶

+

۴

فرد

۱۲۵

=

۱۲۰

+

۵

 

 

 

 

زوج

۱۱۸

=

۵

+

۱۱۳

زوج

۱۲۰

=

۶

+

۱۱۴

جمع زوج ها

جمع فردها

 

جمع آیه ها

 

جمع سوره ها

۶۲۳۶

۶۵۵۵

 

۶۲۳۶

 

۶۵۵۵

قابل توجه است که تعداد زوج‌ها ۵۷ عدد و فردها نیز به همان تعداد یعنی ۵۷ عدد میباشد که این خود به تنهائی یک معجزه است.

اما معجزه دیگر اینست که اگر حاصل جمع‌های زوج را با هم جمع کنیم ۶۲۳۶ بدست می ‌آید که مساوی است با تعداد کل آیه‌های قرآن.

و معجزه دیگر اینکه اگر حاصل جمع‌های فرد را با هم جمع کنیم ۶۵۵۵ بدست میاید که مساوی است با جمع کل شماره سوره‌های قرآن.

و معجزه دیگر اینکه اگر رقم‌های ۶۵۵۵ را با رقم‌های ۶۲۳۶ جمع کنیم، عدد ۳۸ بدست میآید که خود ضریب ۱۹ دارد:

           (۶+۲+۳+۶) + (۶+۵+۵+۵) = ۳۸ = ۲×۱۹

لطفا توجه کنید که اگر تعداد آیه‌های قرآن را کم یا زیاد کنیم یا فقط جای سوره‌ها را با هم عوض کنیم دیگر چنین روابطی وجود نخواهد داشت.  

روابطی دیگر

 کل آیات قرآن:۱۱۴   * تعداد سوره هایی که تعداد آیات آنها زوج است : ۶۰ سوره   “”در این بین ۳۰ سوره وجود دارد که شماره ی ترتیب آنها زوج است و ۳۰ سوره وجود دارد که شماره ترتیب آنها فرد است.“”    * تعداد سوره هایی که تعداد آیات آنها فرد است : ۵۴ سوره   “”در این بین ۲۷ سوره وجود دارد که شماره ی ترتیب آنها زوج است و ۲۷ سوره وجود دارد که شماره ترتیب آنها فرد است.“”

سوره های دارای شماره ترتیب زوج=سوره هایی که جمع آیات و شماره سوره آن زوج است=۵۷        سوره های دارای شماره ترتیب فرد=سوره هایی که جمع آیات و شماره سوره آن فرد است =۵۷  

———————————————————

۱- اولین آیه قرآن « بسم الله الرحمن الرحیم » دارای ۱۹ حرف عربی است.

۲- قرآن مجید از ۱۱۴ سوره تشکیل شده است و این عدد به ۱۹ قسمت است. (۶× ۱۹).

۳- اولین سوره ای که نازل شده است سوره علق (شماره۹۶) نوزدهمین سوره از آخر قرآن است.
۴- سوره علق ۱۹ آیه دارد.

۵- سوره علق ۲۸۵ حرف (۱۵× ۱۹) دارد.

۶- اولین بارکه جبرئیل امین با قرآن فرود آمد ۵ آیه اولی سوره علق را آورد که شامل ۱۹ کلمه است.

۷- این ۱۹ کلمه ، ۷۶ حرف (۴× ۱۹) دارد.

۸– هر کلمه از جمله آغازیه قرآن (بسم الله الرحمن الرحیم) در تمام قرآن به نحوی تکرار شده که به عدد ۱۹ قابل تقسیم است ،بدین ترتیب که کلمه‍‎‎‎‎‏“ اسم “ ۱۹ بارکلمه “ الله” ۲۶۹۸بار(۴۲×۱۹)، کلمه “ الرحمن “ ۵۷ بار (۳×۱۹) وکلمه “ الرحیم “ ۱۱۴بار (۶×۱۹)دیده می شود.

۹- ما بین”بسم الله الرحمن الرحیم” جا افتاده (سوره ۹) و تکرار مجدد آن در (سوره ۲۷)، تعداد ۱۹ سوره وجود دارد.

۱۰- حرف “ق” نماینده قرآن است و مجموع تعداد دفعات تکرار آن در دو سوره اى که با حرف مقطعه “ق” آعاز شده اند (سوره های ۵۰ و ۴۲)، برابر تعداد سوره هاى قرآن است.(۱۱۴=۵۷+۵۷)

۱۱- سوره هاى ۷، ۱۹و ۳۸ با حرف مقطعه “ص” شروع شده اند و مجموع تعداد دفعات تکرار این حرف در این سه سوره برابر ۱۵۲=۱۹× ۸ مى باشد.

۱۲- سوره ۳۶ با حروف مقطعه “یس” شروع شده است و مجموع دفعات تکرار هاى این دو حرف در این سوره برابر ۲۸۵=۱۹×۱۵ است.

۱۳- سوره ۱۹ با پنج حرف مقطعه شروع مى شود یعنى “ک، ه، ى، ع، ص” و کل تعداد دفعات تکرار این پنج حرف در این سوره هم برابر ۷۹۸=۱۹×۴۲ است.

۱۴- سوره ۲ با حروف مقطعه ” ا، ل، م” شروع مى شود این سوره داراى ۹۸۹۹=۱۹×۵۲۱ دفعه تکرار این حروف است.

۱۵- همچنین سوره ۳ با حروف مقطعه “ا، ل، م” آغاز شده است و داراى ۵۶۶۲=۱۹×۲۹۸ دفعه تکرار این حروف است.

۱۶- سوره هاى ۲۹، ۳۰، ۳۱ و ۳۲ نیز با حروف مقطعه “ا، ل، م” شروع شده اند و مجموع تعداد تکرار هاى این حروف در هر یک از این سوره ها عبارت است از ۱۶۷۲=۱۹×۸۸ و ۱۲۵۴=۱۹×۶۶ و۸۱۷=۱۹×۴۳ و۵۷۰=۱۹×۳۰.

۱۷- سوره هاى ۱۰ و ۱۱ با حروف مقطعه “ا، ل، ر” آغاز شده اند و تعداد این حروف در هر یک از این سوره ها دقیقاَ با هم برابر است و  برابر ۲۴۸۹=۱۹×۱۳۱ مى باشد.

۱۸- همچنین سوره هاى ۱۲، ۱۴ و ۱۵ با حروف مقطعه “ا، ل، ر” آغاز شده اند و تعداد تکرارهاى این حروف در این سوره ها به ترتیب عبارت است از ۲۳۷۵=۱۹×۱۲۵ و       ۱۱۹۷=۱۹×۶۳ و ۹۱۲=۱۹×۴۸.

۱۹- سوره ۱۳ با چهار حرف مقطعه “ا، ل، م، ر” شروع شده است و داراى ۱۴۸۲=۱۹×۷۸ دفعه تکرار از این حروف است.

۲۰- سوره ۷ با حروف مقطعه “ا، ل، م، ص” آغاز شده است وتعداد تکرارهاى این حروف در این سوره ۵۳۲۰=۱۹×۲۸۰ است.

۲۱-عدد ۱۹ مخرج مشترک قرآن است و ارزش ابجدى کلمه “واحد” نیز برابر ۱۹ است، پس این معجزه موضوع و هدف اصلى قرآن را که همان “یکتایى خدا” است، تاکید مى کند.

—————————————————————–

فرزین نجفی پور: مسئول هیئت زمینه ساز ظهور حضرت مهدی عج

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

فراخوان برای ساخت کلیپ مختص سایت ماکزیمم تکنیک با جایزه هر ماهه برای یک کلیپ

بدینوسیله فراخوان تهیه کلیپ ویژه سایت ماکزیمم تکنیک توسط تمامی کابران سایت اعلام میگردد. شرایط ساخت ...