خانه / اخبار / کارنامه ۳ ساله ما در سازمان های مردم نهاد NGO

کارنامه ۳ ساله ما در سازمان های مردم نهاد NGO

در سال ۱۳۸۹ این مجموعه با مشورت برخی از صاحب نظران و بزرگان علم و پژوهش کشور، تصمیم به تاسیس شرکتی تحت عنوان سازمان مردم نهاد نمود.

لذا به منظور طی نمودن روند قانونی، به استانداری استان خوزستان مراجعه و پس از یک سال ، این مجموعه موفق به دریافت مجوز فعالیت گردید.

یکی از مراحل قانونی پیش رو، تاسیس یک شرکت با انتخاب افرادی لایق، مطمئن و متعهد بود که موفق شدیم تحت نام “کانون دانش پژوهان طلیعه خوزستان” افرادی بسیار دانشمند و متعهد را معرفی و تاییدیه تمامی افراد معرفی شده از سوی مراجع دی صلاح صادر شد.

به محض دریافت مجوز، فعالیت های شبانه روزی این مجموعه جهت مشارکتی پربار در سازمان های مردم نهاد آغاز شد و در اندک زمانی کوتاه موفق به مشارکت در بسیاری از جلسات پژوهشی و مدیریتی سازمان های مردم نهاد، گسترش فعالیت های آموزشی، ارایه دهها سخنرانی در جلسات متعدد رسمی علمی و مدیریتی، برگزاری دهها نمایشگاه مرتبط با فعالیت این مجموعه در سازمان مردم نهاد و ……. گردیدیم.

عکس های ذیل، گوشه ای از صدها تلاش ارزنده این شرکت در سازمان مردم نهاد بوده است.

پس از اتمام دوره دو ساله، مجددا روند قانونی جهت تمدید مجوز آغاز شد با این تفاوت که روند ملی نمودن کانون نیز در وزارت کشور و طبق نامه معرفی از سوی استانداری استان خوزستان نیز مهیا گردید

طی یک افدام طولانی، نام کانون به “کانون دانش پژوهان طلیعه ایرانیان” تغییر کرد و بنا به دستور مسئولین مربوطه، تغییراتی در اساسنامه اولیه نیز داده شد.

متاسفانه روند این تمدید حدودا ۶ ماه بطول انجامید و نهایتا مجوز این کانون برای فعالیت برای دو سال دیگر صادر شد.

کانون ما به واسطه داشتن ۶۱ اختراع، دهها مقاله، صدها تقدیر نامه و مشارکت در برپایی دهها نمایشگاه تخصصی، در کوتاه ترین زمان به قویترین سازمان مردم نهاد علمی در جهان تبدیل شد زیرا هیچ سازمان مردم نهاد علمی در جهان، حتی یک سوم افتخارات و ابداعات ما را نداشتند.

تاخیر بوجود آمده جهت تمدید مجوز، زنگ هشداری برای ما بود که امکان دارد در دوره بعد نیز این تاخیر بوجود آید و این امر تمامی فعالیت های ما را در آن دوره ۶ ماهه مختل خواهد نمود همانگونه که اکثر فعالیت های این کانون در دوره تمدید اولیه نیز متوقف شده بود.

همچنین باوجود طی نمودن تمامی مراحل ملی شدن این کانون و انجام تمامی مراحل قانونی اعلام شده، کوچکترین پاسخی در خصوص موافقت مسئولین مربوطه به این مجموعه داده نشد.

ما مکلف به جهاد علمی از سوی مقام معظم رهبری بوده و هستیم و از آنجا که فعالیت های مورد نیاز کشور، در تمامی فضاهای علمی، آموزشی، اجتماعی و پژوهشی ممکن می باشد لذا در اواخر سال ۱۳۹۳، رسما به استانداری، انصراف خود را از ادامه فعالیت در بازه سازمان های مردم نهاد اعلام نمودیم.

همچنین کلیه فعالیت های خود را از کانون، به شرکت منتقل و روند انتقال سایت ماکزیمم تکنیک را نیز انجام دادیم.

امیدواریم تا دیگر سازمان های مردم نهاد بتوانند با تلاشی مستمر، موفقیت را در آن بازه نیز گسترش دهند

فرزین نجفی پور: مدیرعامل شرکت دانش پژوهان طلیعه ایرانیان

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

ایام فاطمیه را پاس بداریم

در ایام فاطمیه، رنگ و بوی زندگی حضرت فاطمه س را بگیریم رنگی الهی و ...