خانه / زمینه ساز ظهور / ۱۴ منظومه معصوم- پیش گفتار زندگینامه ی ۱۴ معصوم ع

۱۴ منظومه معصوم- پیش گفتار زندگینامه ی ۱۴ معصوم ع

بسم الله رحمن الرحیم

در دنیایی که روز به روز تحولی عظیم در علوم و تکنولوژی صورت می گیرد، در اجتماعی که فراگیری علم باعث ایجاد تحول در صنایع و زندگی روزمره انسانها شده است ، در پیشرفت های چشمگیری که در تمام ابعاد کشورهای توسعه یافته مشاهده می شود ، خلاء یک مهم در آنها ، برای همگان محسوس است و آن هم خلاء معنویت می باشد.

تمام علومی که در کشورهای غربی دیده می شوند ، تامین کننده زندگی ظاهری بشر شده است ولی هیچ کدام از آنها نمی تواند نیاز روحی انسان را برآورده کند . تمام روانشناسان دنیا خصوصا روانشناسان غربی بر این باورند که پیشرفت های علمی بیش از حد، و دستیابی به تکنولوژی های بسیار مدرن و غیر قابل تصور باعث کوچک شدن روح انسان و بیماری های افسردگی می گردد چنانچه اگر این پیشرفتها با دین ، و اعتقاد به مذهبی محکم صورت گیرد ، نه تنها عامل افسردگی و ایجاد بیماری های روحی و روانی نخواهد شد ، بلکه انسان را به خودباوری بیشتر و رسیدن به اصل آنچه که باید باشد ، می رساند . عامل ایجاد بی بندوباری های بدون مرز در برخی از کشورها نیز، فقر معنویت و ناباوری بر عظمت شخصیت انسان هاست .

با بررسی زندگینامه ۱۴ معصوم ، درمی یابیم که کسب علم ، پیشرفت در امور اجتماعی ، سیاسی ، نظامی ، فرهنگی ،  …. نه تنها هیچ منافاتی با معنویت و دین ندارد بلکه پیروی راه معصومین لازمه موفقیت در همی آن امور است .

در قسمتی از علم نجوم ، سنگهای ریز آسمانی ، قمرها ، سیاره ها ، ستارگان و بسیاری دیگر از موارد کشف شده مورد مطالعه قرار گرفته اند . دانشمندان دریافته اند که تمامی ذرات موجود در یک منظومه به دور یک محور(خورشید) در حال چرخش هستند . با پیشرفت علم فیزیک نیز ثابت کرده اند که حتی منظومه های دیگر نیز بدور یک محوری ثابت در حال گردشند ولی هنوز علم به جایی نرسیده است که محور چرخش تمام منظومه ها را بیابند اما باور دارند که این چرخش در حال انجام است .

هیچ ذره ای قادر نیست از این علم گریزان شود ، حتی اگر آن ذره دارای شعور باشد وقرار داشتن خودش را دراین مجموعه انکار کند، به هر حال این چرخش صورت می گیرد و نظم داشتن آن ذره که کلیات خودش را منکر شده است به سبب جاذبه عمومی محور اصلی است .

اگر یک سیاره که تعدادی قمر به دور آن در حال گردش است ، نابود گردد ، هیچ خللی در چرخش منظومه ها به دور آن محور ثابت، صورت نمی گیرد . شاید اختلالی کوچک ، فقط در همان منظومه مشاهده شود ولی چرخش ، ادامه دارد و اقمارِ دورِ سیارهِ نابود شده ، تحت نظم عمومی منظومه ها “” فقط شاید به شکلهایی دیگر””، به گردش خود ادامه می دهد .

علت نام گذاری این قست با عنوان “” چهارده منظومه معصوم “” نیز همین است .

همه انسانها به جهت لطف فراگیر الهی به دور یکی از این منظومه های معصوم در حال گردش هستند . انکار ما نیز چیزی از لطف خدا بر ما نمی کاهد و خواسته یا ناخواسته به دور آنها می گردیم . اگر بیش از حد به انکار این کانون بپردازیم ، فقط از این منظومه دور شده ایم و آن جاذبه مرکزی گردِ آن منظومه را از دست می دهیم ولی نمی توانیم تحت هیچ شرایطی ، چرخش حول محور اصلی را تغییر دهیم .

تحت همین قانون فیزیک است که هیچ ذره ای ( حتی کوچکترین و بی ارزش ترین ذرات ) به حال خود واگذاشته نمی شوند و ما نیز از این قانون الهی مستثنی نیستیم .

حال که چنین کانونی را در اختیار داریم ، حال که زندگانی ائمه معصومین را در دست داریم ، حال که این منظومه به لطف الهی با چنین نظم و انضباطی به گردش خود ادامه می دهد ، بیاییم با شناخت هر چه بیشتر این منظومه های محبت ، خودمان را همگام با پیشرفت علم به اوج انسانیت و تفکرالهی برسانیم .

یقین بدانیم که رسیدن به علمِ غیر ممکن ، با داشتن اعتماد به نفس ، با کسب جدیدترین علوم جهانی و ساختن روح مان به وسیله ایمان ، ممکن می گردد.

اما در خصوص منابع مورد استفاده شده این زندگینامه ها :

اکثر مطالب ذکر شده در این زندگینامه ها از کتابهای علمای بزرگی همچون ، سبحانی ، پیشوایی ،   رجالی تهرانی ، محدث قمی ، علامه مجلسی  و دیگر بزرگان علم الهی و همچنین از مجلاتی همچون ماهنامه کوثر ، تاریخ اسلام ، پاسدار اسلام ، فصلنامه مکتب اسلام و دیگر مجلات معتبر معنوی  تهیه شده است . منابع کلیه موارد ذکر شده در پی نویس های ذیل هر قسمت بطور کامل اعلام شده است . امیدواریم تا همیشه در مسیر ۱۴ معصوم قدم برداریم .

فرزین نجفی پور : مسئول هیئت زمینه ساز ظهور حضرت مهدی عج

درباره ی فرزین نجفی پور

پژوهشگر برتر کشور در چند سال متوالی - مخترع برتر کشور - ثبت 61 اختراع کاربردی در زمینه های کشاورزی، آبیاری، الکترونیک، رباتیک و هوا فضا - دارای مدرک کارشناسی ارشد - ارایه بیش از 100 مقاله علمی - دریافت دهها تندیس ویژه علمی - دریافت بیش از 150 تقدیر نامه از وزارت خانه ها و مراکز علمی و پژوهشی - برپایی بیش از 150 نمایشگاه تخصصی اختراعات - پیشگام در دفاع سایبری عملی از حریم جمهوری اسلامی ایران

همچنین ببینید

فراخوان برای ساخت کلیپ مختص سایت ماکزیمم تکنیک با جایزه هر ماهه برای یک کلیپ

بدینوسیله فراخوان تهیه کلیپ ویژه سایت ماکزیمم تکنیک توسط تمامی کابران سایت اعلام میگردد. شرایط ساخت ...